piątek, 22 stycznia 2021 14:26

Zabłądził w górach przez mgłę. Na pomoc czekał w wykopanej przez siebie jamie

Autor Mirosław Haładyj
Zabłądził w górach przez mgłę. Na pomoc czekał w wykopanej przez siebie jamie

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poinformowało o akcji ratowniczej, którą przeprowadzono wczoraj w nocy.

Jak napisali ratownicy, wczoraj w godzinach wieczornych, do ich centrali zadzwonił samotny turysta z prośbą o pomoc w odnalezieniu drogi zejściowej z Czerwonych Wierchów. Od dłuższego czasu we mgle i mocnym wietrze nie był w stanie znaleźć szlaku i błądzi w rejonie przełęczy Małołąckiej. Próby telefonicznego naprowadzania turysty na właściwy szlak nie powiodły się, wobec czego ok. godz. 20:00 wyruszyło w tamten rejon trzech ratowników TOPR.

Po godzinie 23:00, grupa ratowników odnalazła turystę na przeł. Małołąckiej, gdzie czekał na ratunek w wykopanej jamie śnieżnej. Turysta został sprowadzony do Zakopanego przed godz. 2:00 w nocy.

Na najbliższy weekend zapowiadany jest silny wiatr wraz z opadem śniegu. Tatrzańscy ratownicy apelują o rozważne planowanie wycieczek i zaniechanie działalności w wyższych partiach Tatr.

Wczoraj tj. 21.01 w godzinach wieczornych, do centrali Topr zadzwonił samotny turysta z prośbą o pomoc w odnalezieniu...

Opublikowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR Piątek, 22 stycznia 2021

Fot. i inf.: TOPR

Podhale

Podhale - najnowsze informacje