wtorek, 3 grudnia 2019 13:39

Nie żyje 29-letni ksiądz z diecezji tarnowskiej. Zginął w wypadku samochodowym

Autor Mirosław Haładyj
Nie żyje 29-letni ksiądz z diecezji tarnowskiej. Zginął w wypadku samochodowym

W wyniku wypadku do którego doszło popołudniu w poniedziałek w Witowicach Dolnych na DK75, śmierć poniosła jedna osoba. Był nią 29-letni ksiądz Piotr Pławecki. Kapłan jechał do Chomranic do swojej rodziny.

Młody ksiądz przyjął święcenia kapłańskie w 2017 r. Odbył także staż misyjny w Kazachstanie. Ksiądz Pławecki, jako wikariusz, przez ostatni rok posługiwał na parafii w Brzeźnicy (koło Dębicy).

O tragedii za pomocą Facebooka poinformowała także parafia w Żabnie, w której ks. Piotr posługiwał jako diakon:

„Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu wczorajszym w wypadku samochodowym zginął ks. Piotr Pławecki. W 2018 roku pełnił On posługę diakońską w naszej parafii w ramach praktyk duszpasterskich. Prosimy o modlitwie w intencji śp. ks. Piotra. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie”.

O śmierci ks. Piotra, również za pomocą Facebooka, napisało także Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków, które zamieściło następującą informację:

"Dziś wieczorem odszedł do domu Pana mój kolega, młody kapłan ks. Piotr Pławecki. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym... Prośmy Boga Ojca, aby przyjął go w swoje ramiona, a jego rodzinę i bliskich pokrzepił i pocieszył w tych trudnych chwilach".

Do wypadku na DK 75 doszło po godz. 16:00. Na drodze zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe i ciężarówka.

Fot.: Facebook/Parafia Ducha Świętego w Żabnie

Inf.: Facebook/Parafia Ducha Świętego w Żabnie, wp.pl

Tarnów - najnowsze informacje