sobota, 22 czerwca 2024 03:50

Zaczepiał turystów na Krupówkach. Był agresywny i zakłócał spokój

Autor Katarzyna Jamróz
Zaczepiał turystów na Krupówkach. Był agresywny i zakłócał spokój

W miniony wtorek (18 czerwca) późnym popołudniem tatrzańscy policjanci interweniowali na Krupówkach w Zakopanem, gdzie pijany i agresywny 31-latek zagrażał turystom. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany.

Funkcjonariusze zostali skierowani na interwencję w rejon Dolnej Równi Krupowej, gdzie dorosły mężczyzna bez koszulki miał zachowywać się agresywnie wobec odpoczywających i spacerujących tamtędy turystów. Mundurowi jednak, po przybyciu na miejsce, takiej osoby nie zastali.

Trafił do zakładu karnego

Po chwili do policjantów wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem z dolnej części ulicy Krupówki, gdzie opis agresywnego, pijanego mężczyzny odpowiadał temu z wcześniejszej interwencji. Mundurowi zauważyli podejrzanego w pobliżu kościoła. Na widok nadjeżdżającego radiowozu mężczyzna próbował uciec. 31-latek ostatecznie został zatrzymany w jednym z pobliskich sklepów. Podczas weryfikacji tożsamości okazało się, że mężczyzna nie posiada stałego miejsca zamieszkania i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie w celu odbycia kary więzienia. Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Następnego dnia trafił do zakładu karnego.

Fot. KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka