sobota, 9 kwietnia 2022 04:58

Zaczepiali pracownice nocnego klubu. Potem w ruch poszła maczeta

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zaczepiali pracownice nocnego klubu. Potem w ruch poszła maczeta

Agresywni mężczyźni zaczepiali pracownice nocnego lokalu w centrum Krakowa, po czym jeden z nich zaatakował ochroniarza maczetą. Po długim pościgu mężczyzna został ujęty przez strażników miejskich.

W piątek ok. 2:30 w nocy patrol przejeżdżający ul. Szczepańską dostrzegł grupę ludzi przed nocnym klubem. Według ich relacji, w wyniku agresywnego zachowania 2 mężczyzn wobec pracownic pubu, doszło do interwencji przez ochroniarza. Jeden z mężczyzn zaatakował go maczetą i uciekł w stronę Sukiennic.

Kilka minut później, na wysokości ul. Westerplatte patrol ujawnił mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi. Był nerwowy, pobudzony i nie stosował się do poleceń strażników. Zareagował dopiero wtedy, gdy zauważył skierowany w jego stronę pojemnik z gazem pieprzowym. Zaczął uciekać, przy okazji pozbywając się przewieszonej przez ramię torby.

Chwilę później, w wyniku intensywnego pościgu jeden ze strażników ujął mężczyznę w okolicy Plant Krakowskich.  Sprawca został rozpoznany przez świadków zdarzenia, a w jego torbie znaleziono maczetę.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków

Kraków - najnowsze informacje