poniedziałek, 29 listopada 2021 10:10

Zagorzyn. Samochód wpadł do koryta rzeki i dachował. W środku było dwumiesięczne dziecko

Autor Aleksandra Tokarz
Zagorzyn. Samochód wpadł do koryta rzeki i dachował. W środku było dwumiesięczne dziecko

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Zagorzyn w gminie Łącko. Samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do koryta rzeki, gdzie dachował. W środku znajdowało się dwumiesięczne dziecko.

Zdarzenie miało miejsce 27 listopada, kilkanaście minut po godzinie 12. Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Zagorzyn oraz OSP Łącko po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że samochód osobowy wypadł z drogi i znajdował się w korycie potoku.

- Pojazdem podróżowały dwie osoby, 19-letnia kobieta wraz dwumiesięcznym dzieckiem. Obie znajdowały się poza pojazdem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wezwaniu na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego w celu przebadania uczestników zdarzenia. Udzielono wsparcia psychicznego osobom uczestniczącym w zdarzeniu oraz komfort cieplny poprzez umieszczenie w kabinie pojazdu pożarniczego - relacjonują przebieg akcji sądeccy strażacy.

Samochód wyciągnięto za pomocą wyciągarki. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni przebadali podróżujących. Mimo, iż zdarzenie wyglądało poważnie, nikomu nic się nie stało.

Działania strażaków trwały półtorej godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje