niedziela, 5 grudnia 2021 08:45

Zakażona koronawirusem kobieta uciekła ze szpitala. Wróciła na wózku, bo nie było karetki

Autor Aleksandra Tokarz
Zakażona koronawirusem kobieta uciekła ze szpitala. Wróciła na wózku, bo nie było karetki

Zakażona koronawirusem 73-letnia kobieta uciekła ze szpitala tymczasowego w Pyrzowicach przez punkt przyjęć. Wykorzystała sytuację, gdy przyjmowano nowego pacjenta i drzwi były otwarte. Natychmiast powiadomiono policję. Kobietę odnaleziono kilometr od placówki. Mimo, iż była wyczerpana, nie wróciła na oddział karetką. Ratownicy najpierw prowadzili ją piechotą, a następnie posadzili na wózku inwalidzkim i wieźli ulicą – informuje „Gazeta Wyborcza”.

O ucieczce pacjentki ze szpitala tymczasowego w Pyrzowicach placówka poinformowała policję w środę. Już pół godziny po pierwszym zgłoszeniu mieszkaniec Ożarowic zadzwonił na komendę i poinformował, że właśnie minęła go trzęsąca się z zimna starsza kobieta, ubrana w klapki. Miała nie reagować na pytania i dziwnie się zachowywać – informuje GW.

Pacjentkę odnaleziono kilometr od szpitala tymczasowego. Mimo prób policjantów, polegających na nawiązaniu kontaktu z kobietą, nie reagowała. Wówczas o sytuacji poinformowano placówkę covidową, jednak okazało się, że w tym czasie szpital nie dysponował wolną karetką.

Kobieta była wychłodzona – liczył się więc czas. Pracownicy szpitala zdecydowali więc o doprowadzeniu kobiety do placówki piechotą. W połowie drogi pacjentka zaczęła jednak słabnąć. Policjanci postanowili przywieźć wózek inwalidzki ze szpitala, ale w strefie czystej nie było żadnego wolnego egzemplarza, co oznaczało, że na miejsce, gdzie czekała 73-latka z ratownikami, nie można było przewieźć go radiowozem — pchał go tam całą drogę lekarz.

Następnie pacjentkę posadzono na wózku, a pracownicy szpitala dopchali ją do placówki. Przed nimi jechał oznakowany, a za nimi nieoznakowany radiowóz. Po dotarciu do szpitala kobieta została ogrzana i zaopatrzona — informuje "GW".

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Polska

Polska - najnowsze informacje