sobota, 11 stycznia 2020 15:30

Zakliczyn. Gmina Przyjazna Pszczołom

Autor Marzena Gitler
Zakliczyn. Gmina Przyjazna Pszczołom

Gmina Zakliczyn przystąpiła do ogólnopolskiej inicjatywy “Gmina Przyjazna Pszczołom”. Jednym z elementów programu był zorganizowany w grudniu konkurs plastyczny pt. “Co by pszczółki powiedziały gdyby mówić umiały” dla uczniów w klasach I – III szkoły podstawowej oraz warsztaty o tematyce pszczelarskiej.

„Gmina Przyjazna Pszczołom” to znak jakości oraz potwierdzenie marki gminy, która jest świadoma społecznie i przyrodniczo oraz aktywnie działa na tych obszarach. Gmina Zakliczyn w 2019 roku zorganizowała konkurs plastyczny pt. “Co by pszczółki powiedziały gdyby mówić umiały” dla uczniów w klasach I – III szkoły podstawowej oraz warsztaty o tematyce pszczelarskiej. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat pszczół, uwrażliwienie dzieci na stosowanie zachowań proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności, uzdolnień i różnorakich technik plastycznych. Wpłynęło na niego 39 prac, spośród których jury pod przewodnictwem zastępcy burmistrza Dawida Drukały, wspieranego przez Agnieszkę Malisz oraz artystę fotografa Stanisława Kusiaka wyłoniło 3 zwycięskie prace. Z uwagi na wysoki poziom postanowiono wyróżnić również trzy kolejne. Wśród finalistów znaleźli się: 1 miejsce - Antoni Smoleń ZSPiP Gwoździec, 2 miejsce - Milena Pajor SP Zakliczyn i 3 miejsce - Michał Rudnicki ZSP Paleśnica. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Fijor SP Stróże, Bartłomiej Stępek SP Faściszowa oraz Julia Koza NZSP Wróblowice. Rozdanie nagród odbyło się 18 grudnia w Niepublicznym Zespole Szkolno Przedszkolnym we Wróblowicach. Wręczyli je wiceburmistrz Dawid Drukała oraz Agnieszka Malisz.

Po rozdaniu nagród odbyły się warsztaty o tematyce pszczelarskiej, które poprowadził Robert Ogórek, pasjonat pszczół, ale też czynny praktyk. Oprócz informacji i ciekawostek na temat pszczół, dzieci samodzielnie wykonały świecę z węzy (starter nowych plastrów), które zabrały na wigilijny stół. Na zakończenie wykładowca przeprowadził test dla uczestników warsztatów, prawidłowe odpowiedzi nagradzana była słoiczkiem miodu.

Inf. i foto: UG Zakliczyn

Tarnów - najnowsze informacje