czwartek, 4 lutego 2021 09:06

Zakliczyn. Zabili psy, bo ... szczekały

Autor Aleksandra Tokarz
Zakliczyn. Zabili psy, bo ... szczekały

Dwaj mężczyźni skatowali psy, bo te … szczekały. Za kratkami mają spędzić osiem miesięcy.

- W ostatnim dniu stycznia policjanci z Zakliczyna otrzymali informację o wyrzuconych w foliowym worku do kontenera na śmieci, zwłokach dwóch psów rasy mieszanej – tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Podczas oględzin przeprowadzonych na miejscu ustalono, że zwierzaki miały widoczne ślady bicia i były mocno okaleczone.

Policjanci z Zakliczyna i komisariatu w Wojniczu przeprowadzili szybkie śledztwo w tej bulwersującej sprawie. Dwa dni później w ręce mundurowych z Wojnicza trafił jeden ze sprawców. Chwilę później drugi. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Zakliczyn, w wieku 53 i 54 lat.

Tarnowscy drogowcy mają ambitne plany. Co zaplanowano na ten rok?
Kontynuacja przebudowy ulicy Lwowskiej (wszystkie trzy etapy), rozbudowa węzłów komunikacyjnych i dróg dojazdowych w rejonie dawnego „Owintaru”, modernizacja ulic Nowy Świat, przebudowa ul. Równoległej, jak również ulic: Warsztatowej, Romanowicza oraz integracja transportu publicznego – to najkoszto…

Obaj podczas przesłuchania przyznali się do znęcania nad psami oraz opisali, w jaki sposób do tego doszło. Przyznali także, że podczas picia alkoholu zaczęli maltretować zwierzęta. Właściciel potraktował swoje pupile siekierą, a pomógł mu w tym jego znajomy. Jak twierdzili, czworonogi zostały zabite, ponieważ … szczekały. Martwe psy mężczyźni wyrzucili w foliowych workach do kontenera na śmieci.

- Obaj usłyszeli zarzut określony w artykule 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Wobec obu podejrzanych został zastosowany art. 335 kodeksu postępowania karnego (dobrowolne poddanie się karze), a zaproponowana przez prokuratora kara, to 8 miesięcy bezwzględnego więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz posiadania zwierząt przez najbliższe 5 lat - tłumaczy rzecznik.

Podejrzani czekają na orzeczenie sądu.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje