poniedziałek, 4 kwietnia 2022 12:54

Zakopane. Odbyła się sekcja zwłok zmumifikowanego noworodka

Autor Katarzyna Jamróz
Zakopane. Odbyła się sekcja zwłok zmumifikowanego noworodka

Jak informuje Polska Times, na razie nie udało się ustalić przyczyny śmierci noworodka, którego zmumifikowane ciało w zeszłym tygodniu zostało znalezione przez pracowników remontujących budynek przy ul. Jagiellońskiej w Zakopanem.

Podczas sekcji zwłok, która została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie, biegłym nie udało się ustalić co spowodowało śmierć dziecka oraz kiedy do niej doszło. W trakcie autopsji nie znaleziono również śladów, które mogłyby wskazywać na to, że dziecko zostało uderzone.

Określenie czasu śmierci noworodka pozwoliłoby ustalić dane osobowe lokatorów, którzy mieszkali w budynku, gdy doszło do śmierci dziecka. Barbara Bogdanowicz - prokurator rejonowa w Zakopanem przekazała, że czas i przyczynę zgonu pomogą ustalić dodatkowe badania genetyczne, które potrwają kilka tygodni.

Przypomnijmy, że zmumifikowane zwłoki dziecka znaleźli w środę (30 marca) pracownicy budowlani nieużytkowanego od kilku lat domu, znajdującego się przy ulicy Jagiellońskiej w Zakopanem.

Zakopane. Przerażające odkrycie. Znaleziono zwłoki noworodka
Wiadomości Zakopane: W środę (30 marca) w trakcie prac remontowych nieużytkowanego od kilku lat domu znajdującego się przy ulicy Jagiellońskiej w Zakopanem robotnicy budowlani znaleźli zmumifikowane zwłoki noworodka.

Źródło: Polska Times
Fot.: Google Street View

Podhale

Podhale - najnowsze informacje