sobota, 20 lutego 2021 09:26

Zakopane: Służby przygotowane na kolejny weekend. Mają wsparcie wojewody

Autor Tomasz Stępień
Zakopane: Służby przygotowane na kolejny weekend. Mają wsparcie wojewody

Awantury, bójki uliczne, ataki na policjantów, nietrzeźwi zbierani z ulicy, spontaniczna zabawa taneczna na Krupówkach – tak wyglądał poprzedni weekend w Zakopanem, do którego zjechały tłumy turystów. Czy możemy spodziewać się powtórki?

Być może tak, ale zakopiańska policja już zapowiada, że do takich sytuacji nie dopuści. Ma też zapewnione wsparcie. Do stolicy Tatr skierowano bowiem kilkudziesięciu policjantów z Oddziału Prewencji w Krakowie. Mają pomóc kolegom z Zakopanego zapanować nad sytuacją w mieście, gdyby doszło znowu do niekontrolowanej zabawy na ulicach. Policjanci mają też zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.

Swoją wizytę pod Tatrami zapowiedział też wojewoda małopolski, Łukasz Kmita. W sobotę i niedzielę w Zakopanem będzie służbowo i przyjrzy się temu, co będzie działo się w mieście. Po poprzednim weekendzie, wojewoda ostro krytykował zachowanie turystów, którzy tłumnie odwiedzili Zakopane. – Łącznie prawie 300 interwencji policjantów w czasie weekendu. Wylegitymowano ponad 500 osób, wystawiono 164 mandaty w tym 117 mandatów covidowych, 49 wniosków do sądu, w tym 34 związane z łamaniem obostrzeń, a dwie osoby zostały zatrzymane – mówił w Radiu Kraków Łukasz Kmita. – Jestem negatywnie zaskoczony tym, co działo się na Krupówkach. To kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie, kiedy osoby pod wpływem alkoholu zaczepiają policjantów i są w stosunku do nich wulgarne. W ten weekend na służbie było blisko 200 policjantów i 53 pojazdy. Zachowanie turystów na Krupówkach było, moim zdaniem, niedopuszczalne, tym bardziej że obostrzenia zostały złagodzone tylko na 2 tygodnie – podkreślał wojewoda.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje