piątek, 19 stycznia 2024 12:08

Głośne zabójstwo sprzed 24 lat. W końcu jest wyrok sądu

Autor Katarzyna Domagała
Głośne zabójstwo sprzed 24 lat. W końcu jest wyrok sądu

Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok w procesie dotyczącym potrójnego zabójstwa, do którego doszło 24 lata temu w podkrakowskich Jurczycach (gm. Skawina). Jeden ze sprawców zmarł, drugi, Wojciech R. został skazany na karę dożywocia. Wyrok nie jest prawomocny.

Chodzi o sprawę potrójnego zabójstwa, do którego doszło w Jurczycach w 2000 roku. Zginęła wtedy 44-letnia kobieta, jej 37-letni konkubent oraz 30-latek. W związku ze sprawą zostali zatrzymaniu w 2021 roku Krzysztof P. oraz Wojciech R. W 2022 roku Krzysztof P. zmarł w tarnowskim zakładzie karnym. Tego samego roku Wojciech R. stanął przed sądem. 19 stycznia tego roku Sąd Okręgowy w Krakowie skazał mężczyznę na dożywocie.

Potrójne zabójstwo sprzed 24 lat

Do zbrodni doszło w 2000 roku we wrześniu w jednym z domów w podkrakowskich Jurczycach. Ofiary zostały znalezione 9 września w łazience. Po przesłuchaniu blisko 100 świadków i zabezpieczeniu około 200 śladów sprawa została umorzona w 2002 roku. Przełom miał nastąpić w 2007 roku, kiedy policjanci dotarli do nowych dowodów, jednak okazały się one niewystarczające do postawienia zarzutów.

Sprawa ponownie wyszła na światło dzienne w 2020 roku, po przesłuchaniu nowych świadków. Pozwoliło to na identyfikację podejrzanych i postawienie zarzutów.

  • Zobacz:
Potrójne zabójstwo w Jurczycach. Podejrzanych zatrzymano po ponad 20 latach [VIDEO]
Wiadomości Skawina. Winni wstrząsającej zbrodni w końcu odpowiedzą za swoje przestępstwo? Mężczyźni są w rękach policji.

Wyrok sądu z dnia 19 stycznia 2024, który skazał Wojciecha R. na dożywocie, nie jest prawomocny.

Foto: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka