wtorek, 30 marca 2021 08:56

Zastosowanie oraz oznaczenia kosmetyków naturalnych.

Autor Artykuł sponsorowany
Zastosowanie oraz oznaczenia kosmetyków naturalnych.

Kosmetyki naturalne w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Wynika to z możliwości ich szerokiego zastosowania oraz większej świadomości konsumenckiej, która wpływa na to, że coraz chętniej wybierane są kosmetyki bez sztucznych dodatków i szkodliwych substancji (np. bez parabenów i SLS). Na rynku spotkać można kosmetyki organiczne, naturalne i wegańskie. Czym się one różnią i jakie zastosowanie mają kosmetyki naturalne? Wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.

Zastosowanie kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne mają bardzo szerokie zastosowanie, a ich wybór powinien być dostosowany do aktualnych potrzeb skóry i włosów. Z łatwością można znaleźć produkty dedykowane np. cerze trądzikowej, czy włosom nadmiernie wypadającym. Warto zatem najpierw dobrze poznać swoją skórę, a następnie dobrać do niej odpowiedni kosmetyk.

Producenci ułatwiają dokonanie wyboru poprzez umieszczanie na opakowaniach i w opisach produktów informacji, jakie jest działanie danego kosmetyku oraz dla jakiego typu skóry jest on dedykowany.

Oznaczenia kosmetyków naturalnych

Kosmetyki często oznaczane są jako naturalne, organiczne lub wegańskie. To ważna informacja, dla osób, które chcą świadomie podejmować decyzje, a pochodzenie składników i sposób ich uzyskania jest dla nich ważny. Co oznaczają poszczególne nazwy?

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki te powinny w swoim składzie mieć jedynie składniki pochodzenia naturalnego np. oleje i masła roślinne, ekstrakty roślinne, olejki eteryczne, wosk pszczeli, miód itp. Zazwyczaj przygotowywane są na bazie wody. Są to kosmetyki bez parabenów, silikonów i SLS. Warto jednak dokładnie czytać skład, gdyż niektórzy producenci wprowadzają klientów w błąd, oznaczając jako kosmetyki naturalne te, które mają ich jedynie śladową ilość.

Kosmetyki organiczne

Kosmetyki naturalne, do których produkcji zostały użyte jedynie organiczne składniki, czyli takie, których produkcja przebiegała zgodnie z zasadami chroniącymi środowisko naturalne i bez użycia szkodliwych pestycydów. Takie kosmetyki muszą posiadać odpowiednie certyfikaty np. Ecocert, NaTrue, Soil Association, USDA

Kosmetyki wegańskie

To kosmetyki do produkcji, których nie zostały użyte żadne składniki pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, oznaczenie to informuje również o tym, że produkt na żadnym etapie nie był testowany na zwierzętach. Jest to więc cenna informacja dla wszystkich, dla których los zwierząt jest ważny.

Zapoznaj się artykułem - Skład INCI – jak czytać i analizować skład kosmetyku? Jakich składników unikać?

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje