niedziela, 18 lutego 2024 12:00

Zatrute łyżki w znanej sieciówce. Sprawdź, czy masz je w domu

Autor Karolina Kurando
Zatrute łyżki w znanej sieciówce. Sprawdź, czy masz je w domu

W środę, 14 lutego, Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży trzech przyborów kuchennych, które były dostępne w sprzedaży w sieci sklepów Action.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży kompletu przyborów kuchennych ze względu na szkodliwe substancje przedostające się z przedmiotów do żywności. Produkty można było zakupić w popularnych sklepach Action.

Ich dane to: 7410500 Zestaw przyborów kuchennych (3 sztuki), numer partii: Q 116784, kod kreskowy: 8003512787676.

Źródło: materiały prasowe

GIS ostrzega: szkodliwe substancje

— Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o wycofaniu zestawu 3 przyborów kuchennych ze względu na stwierdzoną migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych z tych produktów do żywności. Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia, które nie powinny znajdować się w żywności – czytamy w ostrzeżeniu opublikowanym na gov.pl.

#Ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością: Migracja pierwszorzędowych amin aromatycznych z zestawu przyborów kuchennych

Opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny Środa, 14 lutego 2024

Action poinformowało o możliwości zwrócenia produktu nawet bez posiadania paragonu potwierdzającego zakup oraz zagwarantowało zwrot kosztów.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka