sobota, 19 sierpnia 2023 16:22

Zatrzymali go do kontroli. Sam przyznał, że a aucie ma mefedron

Autor Patryk Trzaska
Zatrzymali go do kontroli. Sam przyznał, że a aucie ma mefedron

Policjanci z Wieliczki skontrolowali pojazd marki Mitsubishi, gdyż podejrzewali kierującego o posiadanie narkotyków. Okazało się że mężczyzna miał zarówno przy sobie jak i w mieszkaniu znaczne ilości mefedronu. 27-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

14 sierpnia około godziny 20:30 w miejscowości Siercza wieliccy kryminalni skontrolowali pojazd marki Mitsubishi. Policjanci posiadali informację, że pojazdem tym porusza się 27-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, który może posiadać przy sobie środki odurzające.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli natrafili na niewielką ilość substancji koloru krystalicznego. 27-latek potwierdził, że jest to mefedron należący do niego, w związku z powyższym został zatrzymany. Następnie funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania pomieszczeń natrafili na woreczek strunowy z zawartością substancji psychotropowych.

Badanie narkotesterem wykazało, iż jest to również mefedron a całkowita waga zabezpieczonych substancji wyniosła blisko 60 g.

17 sierpnia mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty, posiadania substancji psychotropowych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka