wtorek, 9 lutego 2021 12:10

Zbliża się remont najbardziej kolizyjnego skrzyżowania w Limanowej. Będą utrudnienia

Autor Aleksandra Tokarz
Zbliża się remont najbardziej kolizyjnego skrzyżowania w Limanowej. Będą utrudnienia

Prace związane z przebudową drogi krajowej nr 28 w obrębie ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej rozpoczną się w połowie marca. Jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście zastąpi rondo.

Umowa na realizację zadania podpisana została w lipcu 2019 roku.

- Od tego momentu miasto zajęło się przygotowaniem dokumentacji projektowej inwestycji, projektu budowlanego i wykonawczego, nabyło nieruchomość oraz przeprowadziło postępowanie przetargowe. W drodze przetargu wyłoniony został Wykonawca zadania – Spółka „ZIBUD” z Kamienicy - tłumaczy samorząd.

W ramach prac przebudowana zostanie istniejąca obecnie infrastruktura techniczna, postanie owalne rondo obejmujące wloty czterech ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej. Zadanie wraz z nadzorem inwestorskim sfinansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Mieszkańcy Limanowej wkrótce będą mogli korzystać z nowego obiektu. Prace dobiegają końca
W najbliższych dniach zakończą się prace przy budowie wielopoziomowego parkingu powstającego obok limanowskiej Bazyliki. W samym centrum miasta przybędzie 250 nowych miejsc parkingowych. W czwartek 4 lutego na miejscu realizowanej inwestycji spotkali się członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, Be…

W związku z realizacją robót nastąpią utrudnienia w ruchu. W początkowej fazie zamknięta zostanie ul. Kopernika i ul. Kolejowa. Okresowo wprowadzony może zostać także ruch wahadłowy.

fot. UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje