poniedziałek, 8 lutego 2021 11:51

Mieszkańcy Limanowej wkrótce będą mogli korzystać z nowego obiektu. Prace dobiegają końca

Autor Aleksandra Tokarz
Mieszkańcy Limanowej wkrótce będą mogli korzystać z nowego obiektu. Prace dobiegają końca

W najbliższych dniach zakończą się prace przy budowie wielopoziomowego parkingu powstającego obok limanowskiej Bazyliki. W samym centrum miasta przybędzie 250 nowych miejsc parkingowych.

W czwartek 4 lutego na miejscu realizowanej inwestycji spotkali się członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Limanowa, którzy wizytowali obiekt przed jego ostatecznym odbiorem.

Parking przy Bazylice działał będzie w oparciu o Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Limanowa. Na początku w czasie tzw. „okresu próbnego” otwarty będzie w godz. od 6.00 do 20.00, a nieczynny w godzinach nocnych. Okres próbny potrwa nie dłużej niż trzy miesiące, a potem kierowcy parkować będą mogli przez całą dobę. Opłaty od parkujących ponoszone będą tak, jak na parkingu pod targowiskiem „Mój Rynek”. Na miejscu dostępne będą cztery kasy, które przyjmować będą monety i banknoty, będą wydawać resztę, a także obsługiwać płatności bezgotówkowe. Kasy honorować będą Limanowską Kartę Mieszkańca, a opłaty za parkowanie pobierane będą od poniedziałku do soboty – bezpłatne parkowanie możliwe będzie w niedziele oraz święta.

Limanowska policja skontrolowała lokale usługowe. Otwarte stoki narciarskie i siłownia
Policjanci wspólnie ze służbami sanitarnymi kontrolują miejsca które zgodnie z wprowadzonymi przepisami powinny być zamknięte bądź ich działalność jest ograniczona. Sprawdzają również sklepy oraz inne lokale pod kątem stosowania się do obostrzeń związanych m.in. z dystansem społecznym oraz obowiązki…

Obiekt wyposażony jest w 250 miejsc parkingowych, posiada toalety, a także miejsce do przewijania niemowląt. Pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu skorzystać można będzie z windy.

Budowa parkingu realizowana jest w ramach zadań, na które Miasto Limanowa pozyskało dotację z RPO. Inwestycja w trybie „zaprojektuj i wybuduj” powstaje na działkach nr 388 i 380/3 przy ul. Ks. Łazarskiego, w miejscu dawnego parkingu św. Krzysztofa, administrowanego przez parafię w Limanowej. Zadanie za kwotę niemal 10 mln zł wykonuje firma „RUKO”.

fot. Urząd Miasta Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje