środa, 24 sierpnia 2022 12:20

Zderzenie czterech samochodów osobowych! Pojazdami podróżowało łącznie 9 osób

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zderzenie czterech samochodów osobowych! Pojazdami podróżowało łącznie 9 osób

Do zderzenia czterech samochodów osobowych doszło 23 sierpnia po godzinie 13:00 w Kurowie. Na miejscu pracowały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów oraz uszkodzenia dwóch innych pojazdów. Dwa samochody znajdowały się na środku drogi, blokując przejazd w obydwu kierunkach, a kolejne dwa na poboczu.

-Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Samochodami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowało łącznie dziesięć osób. Wszystkie one samodzielnie opuściły pojazdy. Trzy z nich zostały poszkodowane. Działania zastępów straży polegały  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz wykonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych

-relacjonują strażacy.

Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Na prośbę policji zastęp OSP Tęgoborze kierował wahadłowo ruchem pojazdów. Pomoc drogowa usunęła z jezdni elementy karoserii uszkodzonych pojazdów oraz dwa rozbite pojazdy. Pozostałe dwa pojazdy samodzielnie odjechały z miejsca zdarzenia. Na miejscu zdarzenia został patrol policji, prowadząc czynności dochodzeniowe.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje