wtorek, 9 stycznia 2024 09:00

Zgubił pieniądze na leki dla siebie i swojej schorowanej żony. Znalazca na szczęście był uczciwy

Autor Katarzyna Jamróz
Zgubił pieniądze na leki dla siebie i swojej schorowanej żony. Znalazca na szczęście był uczciwy

Do Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyszedł mężczyzna, który przyniósł ze sobą znalezione pieniądze. Po przeprowadzeniu dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że gotówka należała do 72-letniego mężczyzny. Ten planował zakupić leki dla siebie i swojej żony oraz uregulować rachunki.

Cała historia rozpoczęła się w piątek (29 grudnia) ubiegłego roku, gdy do Komendy Powiatowej Policji zgłosił się uczciwy znalazca, mieszkaniec miasta, który odnalazł porozrzucane banknoty. Znaleziona suma wyniosła 1350 złotych, a obok niej leżała kartka z odbitą pieczątką lekarską. Zgubę postanowiono przekazać mundurowym, a sprawą zajął się bocheński dzielnicowy.

Poszukiwania

Mimo braku pewności, czy pieczątka lekarska miała związek ze zgubionymi pieniędzmi, policjant postanowił rozpocząć poszukiwania od tego tropu. Dzięki starannym działaniom udało mu się nawiązać kontakt z lekarką, której nazwisko było odbite na kawałku papieru. Po ustaleniu, komu została wydana karta, mundurowy skontaktował się z 72-letnim mieszkańcem Bochni.

Szczęśliwy finał

Okazało się, że mężczyzna faktycznie zgubił pieniądze, które chwilę wcześniej wybrał z bankomatu. Dzięki podanym przez niego dokładnym informacjom, policjant potwierdził, że znalezione środki są własnością 72-latka. W niedzielę (7 stycznia), pieniądze zostały mu z powrotem przekazane.

Mieszkaniec Bochni nie krył swojej wdzięczności zarówno wobec mundurowego, który nie zaniechał starań, jak i wobec uczciwego znalazcy. Historia ta jest świetnym przykładem na to, jak wspólna mobilizacja społeczności oraz zaangażowanie policji mogą doprowadzić do szczęśliwego zakończenia takich sytuacji.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka