czwartek, 3 czerwca 2021 05:59

Zjawili się o 8:00, by otrzymać Pfizera. W Bochni ruszył populacyjny punkt szczepień

Autor Mirosław Haładyj
Zjawili się o 8:00, by otrzymać Pfizera. W Bochni ruszył populacyjny punkt szczepień

W środę, 2 czerwca na terenie miasta Bochnia ruszył populacyjny punkt szczepień. Równo o godzinie 8:00 mieszkańcy Bocheńszczyzny pojawili się w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, aby przyjąć pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer.

Punkt zorganizowany jest w ten sposób, aby osoba, która pojawi się w hali, mogła się zarejestrować, następnie jeśli nie posiada wypełnionej ankiety, przygotowano miejsce, w którym spokojnie może usiąść i tę ankietę wypełnić. Kolejno z wypełnioną ankietą udaje się do jednego z pięciu gabinetów, w którym znajduje się ratownik medyczny. Po sprawdzeniu informacji i przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, pacjent zostaje zaszczepiony. Wychodząc z gabinetu, osoba udaje się do punktu, w którym może umówić się na kolejny termin szczepienia, a następnie do miejsca, w którym powinna odczekać 15 minut, aby sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

Szczepienia w bocheńskim punkcie odbywają się od godz. 8:00 do godz. 18.00, a informacje o funkcjonowaniu punktu są zamieszczane na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Przypominamy, że, aby się zaszczepić, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:

  • elektronicznie przez pacjent.gov.pl – TUTAJ
  • poprzez bezpłatną infolinię 989 (więcej informacji TUTAJ)
  • poprzez SMS wysłanego na numer 880 333 333 lub 664 908 556 o treści: SzczepimySie (więcej informacji TUTAJ)

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer tel. 14 615 32 50, pod którymi także można zarejestrować się na szczepienie. Rejestracja czynna jest poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00.

Inf. i fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje