czwartek, 3 grudnia 2020 07:54

Zlewozmywaki granitowe – stylowe rozwiązanie do modnej kuchni

Autor Artykuł sponsorowany
Zlewozmywaki granitowe – stylowe rozwiązanie do modnej kuchni

Granitowy zlew to modne rozwiązanie do kuchni. Ale popularnością cieszy się nie tylko z uwagi na elegancki wygląd, lecz także ze względu na trwałość i odporność na uszkodzenia. Poznaj wszystkie zalety granitowych zlewozmywaków i dowiedz się, jak wybrać najlepszy.

Zlew do kuchni z granitu

Granitowe zlewozmywaki występują w szerokiej gamie kolorów kształtów i rozmiarów. W sklepach znajdziemy zarówno modele jednokomorowe, jak i dwukomorowe, ale także i pośrednie wersje półtorakomorowe. Wybierać możemy również spośród całej gamy kształtów. Komory granitowych zlewozmywaków mogą przybrać kształt prostokąta, kwadratu czy koła. W sklepach dostępne są także zlewy narożne. Wszystkie rodzaje zlewozmywaków granitowych możemy otrzymać w wersji z ociekaczem albo bez. Szeroki wybór zlewów z granitu to pierwsza, ale nie jedyna, z zalet tego typu produktów.

Granitowy zlew – dlaczego warto?

Kamienne zlewozmywaki kuchenne są niezwykle trwałe. Jeżeli tylko wykonane zostały z wysokiej jakości materiału, będą odporne na tzw. szok termiczny. Oznacza to, że nie zaszkodzi im nagła zmiana temperatur, kiedy na przykład po odcedzeniu świeżo ugotowanego makaronu zechcemy zahartować go zimną wodą. Co więcej, kolor granitowego zlewozmywaka nie będzie blaknąć pod wpływem promieniowania UV. Zlew z granitu to zlew odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale i zarysowania. Przy jego standardowym użytkowaniu nie będą powstawać na nim rysy czy odpryski. Kolejna zaleta to stosunkowo łatwe utrzymanie w czystości. Tak naprawdę powierzchnię wystarczy zlewu regularnie przecierać gąbką lub miękką ściereczką namoczoną w wodzie z płynem do mycia naczyń.

W zestawie z baterią

Producenci zlewów granitowych proponują nam różne warianty kolorystyczne swoich produktów. Najczęściej wybierane są oczywiście czarne zlewozmywaki, jednak wybór kolorów jest znacznie większy. Zlewy z granitu dostępne są w różnych odcieniach szarości i beży, a także brązów. Dużą popularnością cieszą się też białe zlewy kamienne. Granitowe zlewozmywaki mogą mieć gładkie wykończenie lub posiadać charakterystyczną strukturę. Jeżeli zaś zdecydujemy się na wybór zlewozmywaka i baterii z granitu od jednego producenta, pod względem kolorystycznym będziemy w stanie stworzyć idealnie dobrany zestaw.

Zlewozmywak granitowy – jaki wybrać?

Sam rodzaj i kolor zlewu powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, ale gdy chcemy mieć pewność, że nasz zlewozmywak w niezmienionej formie posłuży nam przez lata, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Zlewozmywaki granitowe jakiej firmy są najtrwalsze? Najlepiej jest postawić na markę cieszącą się pozytywnymi opiniami użytkowników. Pamiętajmy też o tym, że wysokiej klasy zlewy z granitu w swojej ofercie posiadają także polskie marki. Warto więc bliżej przyjrzeć się asortymentowi naszych rodzimych producentów AGD. W ten sposób zyskamy wysokiej jakości sprzęt i jednocześnie wpierać będziemy polską gospodarkę.

Większość zaprezentowanych tu zlewozmywaków wykonanych z grafitu oraz zestawów dostępnych jest na sklepie internetowym kernau.com

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje