wtorek, 21 września 2021 10:46

Zmarł Józef Cholewka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach

Autor Mirosław Haładyj
Zmarł Józef Cholewka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach

Józef Cholewka, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach zmarł minionej nocy w wieku 69 lat.

Jak informuje Urząd Miasta Wadowice, w wieku 69 lat zmarł radny Józef Cholewka:

– Minionej nocy odszedł od nas wieloletni działacz społeczny, zasłużony dla gminy Wadowice śp. Józef Cholewka. Rodzinie i  Bliskim przekazujemy słowa wsparcia. Łączymy się w braterskiej modlitwie ze wszystkimi którzy przeżywają czas próby i rozłąki z najbliższą osobą.  Jest to wielka strata, która jeszcze długo będzie napełniać smutkiem nasze serca.

Józef Cholewka od 1990 r. był członkiem Rady Miejskiej w Wadowicach, w tym jej przewodniczącym i wiceprzewodniczącym. Pracował również jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz Inicjatyw Gospodarczych i Rozwoju, długoletni sołtys, członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP W Warszawie, członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wadowicach oraz Honorowy Naczelnik OSP CHOCZNIA.

Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej i za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: UM Wadowice, Fot.: KP PSP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje