czwartek, 5 maja 2022 20:24

Grybów: Zmarł ksiądz Józef Góra. Miał 87 lat

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Grybów: Zmarł ksiądz Józef Góra. Miał 87 lat

3 maja 2022 roku, w 87 roku życia i 62 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. prałat Józef Góra, emerytowany proboszcz parafii Niedźwiada (diecezja rzeszowska), rezydent w parafii Grybów.

Informacja o śmierci ks. Góry pojawiła się na stronie parafii w Grybowie.

-Ze smutkiem, ale i z nadzieją płynącą od Chrystusa Zmartwychwstałego, Najwyższego Pasterza informujemy, że w dniu 3 maja w 87 roku życia i 62 roku kapłaństwa odszedł do wieczności ks. Prałat Józef Góra

-czytamy.

Wprowadzenie ciała z przykościelnej kaplicy Męki Pańskiej do Bazyliki Mniejszej w Grybowie nastąpi o godz. 11.30. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby, Ordynariusza Rzeszowskiego zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy kondukt przejdzie na miejscowy cmentarz komunalny, gdzie ciało zmarłego zostanie złożone w rodzinnym grobowcu.

Ks. Józef Góra

Pochodził z parafii Grybów. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1960 roku w Tarnowie z rąk biskupa Karola Pękali. Pełnił m.in. urząd proboszcza parafii Łabowa (diecezja tarnowska) i parafii Niedźwiada (diecezja rzeszowska).

Od 2006 roku, jako emeryt zamieszkał w rodzinnym Grybowie. Od 2020 roku przebywał, jako pensjonariusz, w ZOL Caritas w Grybowie.

Inf.: Diecezja tarnowska

Inf. i foto: Parafia w Grybowie

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje