czwartek, 14 grudnia 2023 14:10

Znamy nowego Wojewodę Małopolski. Jedną z pierwszych decyzji ma być odwołanie kurator Nowak

Autor Patryk Trzaska
Znamy nowego Wojewodę Małopolski. Jedną z pierwszych decyzji ma być odwołanie kurator Nowak

Krzysztof Klęczar został powołany przez premiera Donalda Tuska na urząd Wojewody Małopolski. Jedną z pierwszych decyzji polityka PSL-u ma być odwołanie Małopolskiej Kurator Oświaty – Barbary Nowak.

Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt z PSL-em jest związany od kilku pokoleń. W 2014 roku został burmistrzem Kęt, liczącej ponad 34 tys. mieszkańców gminy w powiecie oświęcimskim. Choć jest samorządowcem, nadal prowadzi rodzinne gospodarstwo rolnicze, nastawione m.in. na edukację młodzieży. Funkcję burmistrza łączy też z zaangażowaniem w działalność polityczną. Jako szef struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego w Małopolsce odwiedza wiele powiatów i organizuje spotkania z ludowcami w terenie. Teraz został Wojewodą Małopolski.

Jedną z pierwszych decyzji nowego wojewody ma być odwołanie Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak. Swoją chęć wymiany wszystkich 16 kuratorów wyraziła już nowa minister edukacji, Barbara Nowacka, jednak aby to zrobić, konieczny jest odpowiedni wniosek wojewodów. I właśnie takowy wniosek ma być jednym z priorytetów Krzysztofa Klęczara.

Lista zarzutów do Barbary Nowak jest bardzo długa. Zarzuca jej się m.in. upolitycznienie placówek oświatowych, szkodliwy język w debacie publicznej oraz dyskryminowanie osób LGBT. W ostatnich dniach, Małopolska Kurator Oświaty "na odchodne" otrzymała z rąk Rzecznika Praw Dziecka Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Zobacz:

Barbara Nowak nagrodzona Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. “Wstyd i hańba”
Małopolska Kurator Oświaty “na odchodne” została nagrodzona przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Kto zastąpi Barbarę Nowak? Giełda nazwisk już ruszyła. Dużo mówi się o Katarzynie Mitcę, wiceprezes Zarządu PSL Powiatu Krakowskiego oraz Arturze Pasku, który w przeszłości był już  dyrektorem w Małopolskim Kuratorium Oświaty.

Krzysztof Klęczar ma jeszcze dzisiaj pojawić się w nowym miejscu pracy.  

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka