piątek, 5 czerwca 2020 08:22

Znamy program Kromer Festival Biecz online

Autor Marzena Gitler
Znamy program Kromer Festival Biecz online

Trzy dni, siedem wspaniałych koncertów, niezliczona ilość emocji - to najkrótsze podsumowanie tego, co czeka nas w ostatni weekend lipca. Zobacz program 6. odsłony Kromer Festival Biecz online!

Kromer Festival Biecz stara się zestawić nową falę artystów – interpretatorów dawnego dziedzictwa muzycznego z tymi, którzy, mimo iż ich pozycja jest już ugruntowana, wciąż pozostają siłą reformatorską. Jedni i drudzy z podobną odwagą otwierają nasze oczy przez rewolucyjne lub wyrafinowane odczytania dzieł. Ważną częścią tej idei są świetni polscy wykonawcy oraz nowe artystyczne przyjaźnie, które inicjuje Festiwal - dzięki nim oraz wszechobecnej sieci przez trzy lipcowe dni Biecz stanie się europejską stolicą muzyki dawnej.

Współorganizatorem festiwalu jest w tym roku TVP Kultura, dzięki której koncerty będziemy mogli śledzić także za pośrednictwem ogólnopolskiej anteny.

Hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu pozostaje DIALOG. Dialog form, głosów i tradycji. W wersji online możemy dołączyć do tego jeszcze jedną formę dialogu - między artystami, organizatorami i odbiorcami za pośrednictwem cyfrowych mediów. Mimo odległości, mimo braku fizycznego kontaktu, mimo niebezpieczeństw pandemii.

Zapraszamy do Biecza, choćby online! - zapraszają organizatorzy.

zobacz też:

Kromer Festival Biecz Online - koncerty z Paryża, Bazylei, Londynu, Berlina i Warszawy
Festiwal odbędzie się w zaplanowanym tarminie - w dniach 24-26 lipca 2020 roku, ale w zmienionej formule. Dzięki temu marka Kromer Festival Biecz stanie się znana melomanom z każdego zakątka świata - mają nadzieję organizatorzy. Tegoroczny Kromer Festival Biecz planowany był na ostatni weekend lipc…

Gorlice - najnowsze informacje