piątek, 30 czerwca 2023 10:54

ZTE wprowadza niedrogie smartfony serii Blade na polski rynek

Autor Mateusz Łysik
ZTE wprowadza niedrogie smartfony serii Blade na polski rynek

ZTE, jedna z wiodących chińskich firm telekomunikacyjnych, wprowadza do Polski nową serię niedrogich smartfonów o nazwie Blade. Firma, znana i ceniona na całym świecie, od ponad 18 lat cieszy się zaufaniem polskich klientów, oferując szeroki wybór smartfonów i urządzeń do bezprzewodowej transmisji danych. ZTE jest obecnie liderem w kategorii routerów 5G. Oprócz istniejących produktów, takich jak linia gamingowa Nubia Redmagic i flagowce serii Axon, ZTE wprowadza teraz 8 nowych modeli smartfonów z serii Blade na polski rynek. Poniżej przedstawiamy dwa z tych modeli.

„Rozszerzamy naszą ofertę w Polsce o kolejną grupę produktową jaką są smartfony z budżetowej serii Blade. Dotąd skupialiśmy się głównie na routerach, które cieszą się już dużą popularnością wśród naszych klientów w Polsce – są obecne we wszystkich kanałach operatorskich, a także z coraz większym powodzeniem sprzedajemy je na rynku otwartym. Chcemy też spróbować swoich sił w kategorii niedrogich smartfonów i rozszerzyć możliwości sprzedażowe, tym bardziej, że klienci poszukują takich niskobudżetowych urządzeń. Zaoferujemy na rynku otwartym modele Blade z przedziału cenowego do 1000 zł. Dodatkowo, od 26 czerwca br. obowiązywać będzie Wakacyjna promocja ZTE Blade! Potrwa ona do końca lipca br., lub do wyczerpania zapasów” – powiedział Tomasz Podkowiński, Country Retail Sales Manager w ZTE Polska.

Jako pierwsze w sprzedaży pojawią się najwyższe modele z serii. ZTE Blade A72s dostępny będzie w dwóch kolorach - ciemnym i jasnym błękitnym, a jego cena wynosić będzie 699 zł. Drugi model, ZTE Blade V40 Design, będzie dostępny w kolorze czarnym i kosztować będzie 799 zł. Produkty będą dostępne w ofertach dużych sieci detalicznych z elektroniką.

ZTE Blade A72s - elegancki i niedrogi smartfon

Smartfon ZTE Blade A72s został stworzony dla użytkowników poszukujących eleganckiego i solidnego telefonu z systemem Android o dobrych parametrach i funkcjonalności, przy zachowaniu przystępnej ceny.

ZTE Blade A72s
ZTE Blade A72s

ZTE Blade A72s ma matową i gładką obudowę, która nie zostawia odcisków palców, co nadaje mu elegancki wygląd. Wyposażony jest w duży ekran o przekątnej 6,745 cala i rozdzielczości HD+, obsługujący odświeżanie obrazu na poziomie 90Hz. Wyjątkową cechą tego modelu jest również wyspa aparatów fotograficznych z głównym obiektywem o rozdzielczości 50 MP oraz dwoma dodatkowymi obiektywami 2 MP. Jeden z tych obiektywów zapewnia głębię ostrości i efekt rozmycia, a drugi pozwala na robienie zdjęć z bardzo bliskiej odległości, z dbałością o szczegóły. Moduł fotograficzny jest dodatkowo wspierany przez lampę LED, która zapewnia odpowiednie oświetlenie w przypadku zdjęć nocnych.

Duża bateria o pojemności 5000 mAh umożliwia długotrwałe korzystanie z urządzenia bez konieczności częstego ładowania. W przypadku, gdy bateria jest rozładowana, ZTE Blade A72s posiada funkcję szybkiego ładowania o mocy 22,5 W. Model ten oferuje również dużą pamięć wewnętrzną o pojemności 128 GB z możliwością rozszerzenia jej o dodatkowe 1 TB za pomocą karty pamięci. Sprawną pracę zapewnia 3 GB szybkiej pamięci RAM. ZTE Blade A72s obsługuje 2 karty SIM, wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor i wsparcie dla 4 systemów nawigacji GPS. Dostępne są także funkcje Wi-Fi w standardzie ac (obsługujące 2 pasma: 2,4 GHz i 5 GHz).

Cena telefonu ZTE Blade A72s wynosi 699 zł

ZTE Blade V40 Design - elegancja i funkcjonalność

Kolejnym modelem, który ZTE wprowadza na polski rynek, jest smartfon ZTE Blade V40 Design. Ten piękny smartfon z pewnością zadowoli użytkowników poszukujących eleganckiego i funkcjonalnego urządzenia z pełnym systemem Android, cechującego się dobrymi parametrami i funkcjonalnością.

ZTE Blade V40 Design
ZTE Blade V40 Design

ZTE Blade V40 Design jest niezwykle cienki, ma tylko 7,98 mm grubości i posiada matową obudowę z gładkim pasem, która nie pozostawia odcisków palców. Ekran o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości FHD+ jest wyposażony w wcięcie w kształcie kropli wody, w którym znajduje się przedni aparat o rozdzielczości 8 MP. Na tylnej części obudowy znajdują się dwie okrągłe wysepki z aparatem fotograficznym. Główny obiektyw ma rozdzielczość 50 MP, a dwa mniejsze obiektywy mają pojemność 2 MP. Pierwszy z nich umożliwia robienie zdjęć z efektem rozmycia, a drugi jest przeznaczony do zdjęć makro z bliskiej odległości. Całość uzupełnia lampa LED.

Smartfon ZTE Blade V40 Design wyposażono w dużą baterię o pojemności 5000 mAh. W przypadku wyczerpania energii, dostępne jest szybkie ładowanie o mocy 22,5 W. Model ten oferuje również pamięć wewnętrzną o pojemności 128 GB, z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 1 TB za pomocą karty pamięci. Sprawną pracę zapewnia 4 GB szybkiej pamięci RAM. ZTE Blade V40 Design obsługuje 2 karty SIM, jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor i wsparcie dla 4 systemów nawigacji GPS. Funkcje Wi-Fi w standardzie ac (obsługujące 2 pasma: 2,4 GHz i 5 GHz) są również dostępne.

Cena smartfona ZTE Blade V40 Design wynosi 799 zł.

Dwa nowe modele smartfonów ZTE to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących urządzenia o eleganckim wyglądzie, z systemem Android, bogatymi funkcjonalnościami i atrakcyjną, przystępną ceną.

Smartfon i smartwatch w komplecie

W związku z premierą dwóch nowych smartfonów ZTE, firma przygotowała specjalną promocję. W okresie od 26 czerwca do 31 lipca br., każda osoba, która zakupi smartfon ZTE Blade V40 Design lub ZTE Blade A72s, otrzyma w prezencie smartwatch ZTE Watch Live.


ZTE została założona w 1985 roku i jest jednym z wiodących na świecie dostawców zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych i informatycznych. Firma dostarcza innowacyjne technologie i produkty operatorom telekomunikacyjnym, klientom rządowym, korporacyjnym i prywatnym w ponad 160 krajach i regionach. ZTE umożliwia użytkownikom na całym świecie korzystanie z różnorodnych usług komunikacyjnych, takich jak głos, dane, multimedia oraz bezprzewodowy szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka