piątek, 6 września 2019 14:20

Żywiec. SSR: Jest dopiero początek września, a liczba kłusujących już została przekroczona

Autor Mirosław Haładyj
Żywiec. SSR: Jest dopiero początek września, a liczba kłusujących już została przekroczona

Funkcjonariusze Społecznej Służby Rybackiej Powiatu Żywieckiego poinformowali na swoim Facebooku o przekroczeniu wykrytej liczby wykroczeń w porównaniu do roku ubiegłego.

W poście na funpage’u SSR-u zamieszczono następującą informację:

„Odkąd powstała grupa SSR Żywiec, Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego rozwija się, przybyło około 20 zaangażowanych strażników. Prowadzimy szczegółowe dane i po analizie notatek możemy potwierdzić, że już dziś przekroczyliśmy ilość wykrytych wykroczeń przeciwko ustawie o rybactwie śródlądowym w stosunku do całego zeszły roku a mamy dopiero początek września.

Mieliśmy nadzieję, że kłusownictwo będzie z roku na rok coraz bardziej marginalne niestety dane mówią same za siebie w tym roku jest ewidentny wzrost, wiążący się zapewne z rozwojem straży i zwiększeniem wykrywalności.

Tym razem przeprowadziliśmy dwa patrole w ciągu jednej doby między innymi wśród ukaranych znaleźli się dwaj panowie bez uprawnień do wędkowania.

Ostatnimi czasy mamy wiele przypadków bez stosownych dokumentów i zezwoleń, dwie osoby łowiące więcej niż dwoma wędkami, w tym jedna z nich posiadająca niewymiarowe ryby. Tego dnia Policja wystawiła łącznie 6 mandatów na kwotę 1200zł.”

Zdjęcia z akcji strażników w galerii.

O pracy Społecznej Straży Rybackiej oraz problemach z jakimi borykają się podczas wykonywania swoich obowiązków pisaliśmy na już naszym portalu. Artykuł można przeczytać TUTAJ.

Fot. i inf.: SSR

Żywiec - najnowsze informacje