środa, 22 lutego 2023 16:44

10-letni Milan z Anglii zorganizował zbiórkę dla uchodźców [ZDJĘCIA]

Autor Marzena Gitler
10-letni Milan z Anglii zorganizował zbiórkę dla uchodźców [ZDJĘCIA]

Dziesięcioletni Milan Kumar z Anglii zorganizował zbiórkę dla ukraińskich dzieci przebywających w Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu. Wraz z nim i jego rodzicami z uchodźcami spotkała się Wicekonsul Ukrainy Iryna Yaremchuk.

21 lutego Centrum Pomocy Dla Ukrainy w Grabiu odwiedziła Wicekonsul Ukrainy w Krakowie Iryna Yaremchuk. Wraz z nią przybył z Anglii z rodzicami 10-letni Milan Kumar. Chłopiec zorganizował wśród swoich angielskich kolegów zbiórkę przyborów szkolnych, książek, kredek, zabawek dla dzieci. 10-latek w Grabiu spotkał się z uchodźcami i przekazał dary ukraińskim dzieciom. Zapewnił też, że angielskie dzieci pamiętają o swoich rówieśnikach, którzy zostali doświadczeni dramatem wojny.

Wicekonsul Ukrainy w Krakowie Iryna Yaremchuk podziękowała zastępcy Burmistrza Wieliczki Agnieszce Szczepaniak za pomoc udzielaną ukraińskim dzieciom i ich rodzinom w Mieście i Gminie Wieliczka, które ruszyła niemal od pierwszych dni wojny.

Centrum Pomocy Dla Ukrainy w Grabiu postało spontanicznie, ciągu zaledwie kilku dni w budynkach Zgromadzenia zakonnego Sióstr i Braci Samarytanek Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi. Dzięki zaangażowaniu Miasta i Gminy Wieliczka znalazło w nim w pierwszych tygodniach wojny schronienie blisko 300 osób, głównie kobiet z dziećmi. Wiele z nich nadal tam przebywa.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje