piątek, 4 grudnia 2020 16:58

111 i 109 km/ h w terenie zabudowanym. W 30 minut dwóch kierowców straciło prawa jazdy

Autor Mirosław Haładyj
111 i 109 km/ h w terenie zabudowanym. W 30 minut dwóch kierowców straciło prawa jazdy

Wystarczyło 30 minut, aby dwóch kierowców straciło prawa jazdy. Na drodze gminnej  jeden z kierowców pędził 109 km/h, a drugi aż 111 km/h.

2 grudnia popołudniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej kontrolowali prędkość w miejscowości Zembrzyce. Pojawienie się w danym miejscu patrolu skutkowało dwukrotnym zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy. W zaledwie 30 minut patrol najpierw zatrzymał 30-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który samochodem marki Opel jechał 111km/h.

Kilkanaście minut później kolejny kierowca, nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu, poruszał się z prędkością 109km/h. Był to 25-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który kierował samochodem marki BMW. Tak samo jak poprzednik stracił uprawnienia do kierowania pojazdami i  zakończył swoją jazdę. Obaj kierowcy dodatkowo zostali ukarani mandatami karnymi oraz  dopisano do ich konta 10 punktów karnych.

– Po raz kolejny apelujemy o bezpieczną jazdę. Nie zapominajmy, że na drodze  nie jesteśmy sami. Brawurowa jazda znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia  zdarzenia drogowego

– pisze policja.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje