środa, 15 lipca 2020 12:47

300 tys. zł na "Bezpieczne wakacje w Zakopanem"

Autor Mirosław Haładyj
300 tys. zł na "Bezpieczne wakacje w Zakopanem"

15 lipca odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze Miasta Zakopane na czele z Burmistrzem Leszkiem Dorulą przekazały informacje na temat działań i rozpoczętych akcji związanych z trwającą epidemią. Właśnie uruchomiony został punkt wydawania płynów do dezynfekcji dla mieszkańców miasta. Rusza także kampania informacyjna „Bezpieczne wakacje w Zakopanem”.

Burmistrz Miasta Zakopane pozyskał środki w wysokości 300 tys. zł na zakup płynów do dezynfekcji. Podczas konferencji zapraszał mieszkańców po ich odbiór. Płyny będą wydawane w budynku byłego Gimnazjum nr 2, ul. Sienkiewicza 27 (wejście od tyłu budynku) od środy 15 lipca 2020 r. - od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00. Każda osoba mieszkająca w Zakopanem, która zgłosi się z dowodem osobistym, otrzyma płyn. Do odbioru są także maseczki.

– Dotąd miasto Zakopane wyróżniało się tym, że nie miało problemów z koronawirusem. Mam nadzieję, że także teraz nadal spokojnie będziemy mogli żyć w naszym mieście. Już od dawna, od końca lutego,  działaliśmy z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu mieszkańców. Udzielaliśmy pomocy mieszkańcom i przedsiębiorcom. Szukaliśmy także wsparcia finansowego dla naszych działań. Przykładem są środki, które umożliwiły zakup płynów do dezynfekcji w ilości ok. 20 tys. sztuk. Wystarczy więc dla każdego mieszkańca. Jego dostawy będą etapowane. Chciałem zapewnić, że Miasto dołoży wszelkich starań, aby pomagać zarówno mieszkańcom, jaki i turystom, reagując na ich potrzeby. Chcemy, aby w Zakopanem było jak najbezpieczniej. Współpracujemy z Sanepidem, wszystkimi służbami i ościennymi gminami. Prosimy także wszystkich o solidarność i współpracę. Prosimy o informowanie nas, jeśli ktoś z mieszkańców znajduje się w trudnej sytuacji, abyśmy mogli reagować i szybko nieść pomoc

wyjaśniał Burmistrz Leszek Dorula.

– Dokładamy wszelkich starań, aby osoby przebywające na kwarantannie były zaopiekowane. Dostarczamy potrzebującym żywność i leki za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z ZHR. Dezynfekowaliśmy i będziemy systematycznie dezynfekować miasto. Przygotowujemy akcję dla przedsiębiorców „Bezpieczne Wakacje w Zakopanem”, zachęcając, by w swoich sklepach, restauracjach, punktach usługowych powiesili plakaty z apelem o zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie nosa i ust oraz dezynfekowanie rąk. Plakaty pojawią się także na miejskich słupach

– uzupełniła informacje o działaniach Miasta wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Podczas konferencji o działaniach wolontariatu opowiedział koordynator regionalnego Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR - dh Piotr Słowakiewicz.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: UM Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje