poniedziałek, 21 września 2020 11:22

4 powody, dla których warto kupić drona

Autor Głos 24
4 powody, dla których warto kupić drona

Rynek amatorskich dronów z roku na rok się powiększa. Jeszcze do 2017 szacowana wartość sprzedaży w sektorze wynosiła ok. 1 mld USD, natomiast na koniec 2019 roku ta liczba powiększyła się o kolejny miliard dolarów.

To oznacza, że na naszym niebie pojawia się coraz więcej dronów. Dlaczego drony są tak popularne? Co jest takiego super w tych urządzeniach, że ludzie zaczynają je masowo kupować?

W poniższym artykule przedstawiamy kilka powodów, dla których zainteresowanie dronami jest tak ogromne. Mimo że większość z zastosowań dronów wciąż wiąże się z fotografią i nagrywaniem filmów, to wiele osób znajduje coraz to kreatywniejsze zastosowania dronów.

1. Lepsze fotografie nieruchomości

Używanie dronów, aby uzyskać niezwykłe ujęcia nieruchomości może być jedną z najciekawszych i potencjalnie najbardziej intratnych metod wykorzystania drona.

Jeżeli jesteś agentem nieruchomości lub po prostu sprzedajesz swój własny dom, użycie drona aby zrobić zdjęcia budynku „z lotu ptaka” pozwolą Ci uzyskać świetny materiał, który wyróżni się wśród innych ofert i przyciągnie wzrok potencjalnych kupujących.

Tego typu ujęcia stanowią też zaletę w oczach nabywców – mogą oni obejrzeć całą bryłę domu, jak również otaczający go teren.

2. Zastosowanie w fotografii komercyjnej

Jeżeli jesteś zawodowym fotografem i prowadzisz własną działalność, warto rozważyć dodanie drona do arsenału Twoich urządzeń. Za jego pomocą będziesz w stanie uzyskać ujęcia, których inni fotografowie – ci, którzy nie posiadają dronów – za nic nie będą mogli osiągnąć.

Drony i zdjęcia czy filmy nimi wykonywane stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza podczas uroczystości takich jak wesela czy komunie. Ujęcia, które uzyskujemy za pomocą fotografii z drona, są naprawdę wyjątkowe – warto rozważyć powiększenie swojej oferty o tego typu materiały, aby móc oferować klientom bardziej kompleksowe usługi.

3. Technologia o obiecującej przyszłości

Niektórzy ludzie pragną mieć drona po prostu dlatego, że jest to ciekawa, nowa technologia. To tak, jak posiadanie komputera na przełomie lat 80. I 90. czy telefonu komórkowego kilka lat później, z tym wyjątkiem, że współczesne drony są dużo bardziej użyteczne niż ówczsesne komputery domowe.

Tak czy inaczej, lubimy czuć się „cool” i mieć najnowsze gadżety wcześniej, niż inni. A skoro statystyki przewidują, że rynek dronów w najbliższych latach będzie tylko rósł – dlaczego nie wejść w niego już teraz?

4. Wyróżnij się w mediach społecznościowych

Takie mamy czasy, że większość z nas czuje potrzebę dzielenia się swoim życiem z innymi za pomocą różnych aplikacji społecznościowych – czy to Facebook, Instagram czy Twitter. Wielu użytkowników dodaje tam materiały niemal codziennie, a grono ich followersów stale rośnie, co może przekładać się m.in. na kontrakty sponsorskie z firmami.

Jak więc zainteresować naszym profilem inne osoby? Drony i możliwości robienia zdjęć, które oferują, wydają się być świetnym pomysłem. Codziennie dodawane selfie mogą po pewnym czasie się znudzić, ale na pewno nie selfie robione za pomocą drona.

Kluczem do zbudowania bazy fanów w mediach społecznościowych jest przecież dodawanie wysokiej jakości i unikalnych materiałów. A czy można to zrobić lepiej i przyjemniej, niż za pomocą drona?

Gdzie kupić drona?

Wraz z ich rosnącą popularnością, rośnie też dostępność dronów,. Okresowo pojawiają się nawet w popularnych dyskontach, zwłaszcza przed okazjami typu Dzień Dziecka czy Boże Narodzenie. Tego typu sprzęt zazwyczaj jest marnej jakości i produkowany przez mało znane firmy.

Jeżeli chcemy kupić sensowny, dobry sprzęt za rozsądną cenę, warto zwrócić swoją uwagę na sklepy poświęcone dronom i akcesoriom, takie jak https://kapitandron.pl. W ofercie znajdziemy drony na każdą kieszeń i każdy poziom zaawansowania.

Technologia - najnowsze informacje