poniedziałek, 24 lutego 2020 09:16

870 tys. zł dofinansowania dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach

Autor Manuel Langer
870 tys. zł dofinansowania dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach

Państwowa Szkoła  Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach jest kolejną  jednostką kultury z Gminy Myślenice, która otrzymała dofinansowanie z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z rządowego programu  Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego do budżetu Szkoły Muzycznej  wpłynie aż 870 tysięcy złotych.

-  To kolejne dobre informacje dla ważnej instytucji kultury w Gminie  Myślenice. Ostatnio informowaliśmy o dofinansowaniu na remonty w  Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, a teraz cieszymy się z  dofinansowania w kwocie aż 870 tysięcy złotych dla Państwowej Szkoły  Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Razem z panią  dyrektor Jolantą Antkiewicz serdecznie dziękuję ministrowi profesorowi  Piotrowi Glińskiemu oraz prowadzonemu przez niego resortowi Kultury i  Dziedzictwa Narodowego za przyznane dofinansowanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W budynku Państwowej Szkoły Muzycznej  przy ulicy Zdrojowej w Myślenicach przeprowadzono prace budowlane oraz  termomodernizacyjne związane z gruntownym remontem starej części  budynku, a także wybudowano w stanie surowym salę koncertową.

-  Dzięki dofinansowaniu z programu Infrastruktura Szkolnictwa  Artystycznego prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa  Narodowego uda się przeprowadzić kolejne prace w ramach wykończenia sali  koncertowej wraz z adaptacją akustyczną. Ta inwestycja pozwoli na  rozwój naszych uczniów, stworzy nam lepsze warunki do pracy oraz  umożliwi organizację koncertów we własnej sali – mówi Jolanta Antkiewicz, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach.

Myślenice - najnowsze informacje