poniedziałek, 6 września 2021 18:41

Abp Jędraszewski podziękował mieszkańcom Kalwarii Zebrzydowskiej. Chodzi o ulicę

Autor Mirosław Haładyj
Abp Jędraszewski podziękował mieszkańcom Kalwarii Zebrzydowskiej. Chodzi o ulicę

5 września 2020 roku odszedł do wieczności kard. Marian Jaworski, przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski, pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i honorowy obywatel miasta Krakowa. Rok po jego śmierci w Kalwarii Zebrzydowskiej powstała ulica jego imienia.

5 września (w niedzielę) przypadała pierwsza rocznica śmierci kard. Mariana Jaworskiego. Tego dnia w Kalwarii Zebrzydowskiej ulicę jego imienia poświęcił metropolita krakowski.

– Wyrażam wielką wdzięczność za tę inicjatywę i radość. Kalwaria Zebrzydowska została wzbogacona o ważny element pamięci o człowieku, który był bardzo związany z tym miastem

– mówił abp Marek Jędraszewski podczas poświęcenia ulicy.

Metropolita dodał, że wszystkie ziemskie drogi ostatecznie prowadzą do nieba, a podczas wędrówki nie jesteśmy sami, ponieważ towarzyszą nam święci.

Kard. Marian Jaworski zmarł 5 września 2020 r. w Krakowie. 11 września, po mszy pogrzebowej w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, został pochowany w krypcie kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na poświęconej płycie, oprócz biskupiego herbu i dat życia, znajduje się prosta inskrypcja zgodna z wolą Zmarłego „+Marian kard. Jaworski – metropolita lwowski – „kardynał Kalwaryjski”.

– Wszystko, co najważniejsze otrzymałem przez Matkę Bożą Kalwaryjską

– mawiał śp. kard. Marian Jaworski, nawiedzając kalwaryjskie sanktuarium.

Inf. i foto: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje