środa, 17 sierpnia 2022 10:25

Ale się działo! Za nami Gminne dożynki i Festiwal Chleba w Sękowej

Autor Patryk Trzaska
Ale się działo! Za nami Gminne dożynki i Festiwal Chleba w Sękowej

Tegoroczne dożynki zapiszą się w pamięci uczestników na długi czas. Wspaniała muzyka, konkurs na najlepszy wieniec oraz Festiwal Chleba, a to wszystko w jeden dzień. Do Sękowej jako gwiazda wieczoru, zawitał Michał Wiśniewski.

Obchody Gminnych Dożynek połączonych z pierwszym Festiwalem Chleba w Sękowej rozpoczęły się 15 sierpnia o 10.30 w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP od tradycyjnej mszy.

Podczas obchodów nie zabrakło pięknie wykonanych wieńców. Każdy z nich zachwycał precyzją wykonania, kunsztem, pomysłowością i oryginalnością. O 14.00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie tegorocznych dożynek przez gospodarza Gminy Sękowa Panią Wójt Małgorzatę Małuch, której na ręce złożono bochen chleba podarowany przez reprezentantów Sołectwa z Sękowej. Głos zabrali również Sekretarz Gminy Sękowa Michał Diduch, Posłanka Elżbieta Zielińska, Radni Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń. Po części oficjalnej rozpoczęła się prezentacja wieńcy grup dożynkowych i konkurs na najpiękniejszy wieniec.

Dożynki w Sękowej - fot. Gmina Sękowa 

W konkursie brały udział: Stowarzyszenie „Dobra Wola”, Sołectwo Sękowa, GOK Sękowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Ropicy Górnej, Małastowa, Męciny Wielkiej, a także Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy z Siar i Owczar. Wieńce zostały wykonane na wysokim poziomie, co urzekło wszystkich w Jury. Jednogłośną decyzją przyznano wszystkim ex aequo 1 miejsce.

Dożynki w Sękowej - fot. Gmina Sękowa 

Nie zabrakło także pysznego regionalnego jedzenia, pięknego rękodzieła, inscenizacji domowych tradycji ludowych oraz wystrzałowej muzycznej sceny! Na Sękowskiej estradzie wystąpili m.in. miejscowy zespół LOMA, którego koncert poświęcony był twórczości muzycznego zespołu ABBA. Część muzyczną swoim interesującym repertuarem urozmaicił, także zespół SAMI. Gwiazdą wieczoru był Michał Wiśniewski, który swoje przeboje wykonał z Ania Świątczak. Piosenkę pt. „Jest tak czyli rozmowa Ojca z córką” wykonał wraz ze swoją córką Etiennette Wiśniewską co wprawiło publiczność w wielkie poruszenie i podekscytowanie.

Dożynki w Sękowej - fot. Gmina Sękowa 

Całe wydarzenie zakończyły zabawy z pianą party.

inf./fot. Gmina Sękowa

Gorlice - najnowsze informacje