wtorek, 27 kwietnia 2021 14:58

Andrychów: Ukradł z zaplecza sklepu portfel ekspedientki

Autor Mirosław Haładyj
Andrychów: Ukradł z zaplecza sklepu portfel ekspedientki

Policjanci z Andrychowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. W związku z tym, że 43-latek działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

24 kwietnia do Komisariatu Policji w Andrychowie zgłosiła się pracownica jednej z andrychowskich placówek handlowych, która powiadomiła o kradzieży jej portfela z dokumentami, kartą bankomatowa oraz pieniędzmi w kwocie 35 złotych.

Jak wynikało z ustaleń oraz nagrania z kamer monitoringu, złodziej wszedł do sklepu, po czym przedostał się na zaplecze, gdzie z szafki ukradł portfel i uciekł tylnym wyjściem. Policjanci odnaleźli na ulicy w centrum miasta porzucony portfel, w którym brakowało pieniędzy. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że sprawcą kradzieży jest dobrze im znany,43-letni mieszkaniec Andrychowa, który jeszcze tego samego dnia został zatrzymany na terenie miasta.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

Inf.: KPP Wadowice
Fot.: Photo by Emil Kalibradov on Unsplash

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje