czwartek, 19 grudnia 2019 11:35

Andrychów: Zamiast prawa jazdy, miał... narkotyki

Autor Emilia Gara
Andrychów: Zamiast prawa jazdy, miał... narkotyki

15 grudnia policjanci z Andrychowa zatrzymali 25-latka kierującego samochodem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna miał w samochodzie ponad 31 gramów amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 grudnia na jednej z andrychowskich ulic. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Andrychowie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem, który według uzyskanych wcześniej informacji mógł posiadać środki odurzające. Podczas kontroli samochodu, mundurowi znaleźli kilka woreczków z białym proszkiem (łącznie ponad 31 gramów). Zabezpieczona substancja została poddana badaniu testerem narkotykowym, który wykazał, że jest to amfetamina.

Ponadto, jak się okazało 25-latek wsiadł za kierownicę samochodu będąc pod działaniem środków odurzających, co również potwierdziło przeprowadzone badanie. Młody mężczyzna nie posiadał także prawa jazdy. 25-latkowi przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Inf. i fot.: KPP w Wadowicach

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje