sobota, 4 września 2021 08:27

Andrzej Duda na CYBERSEC w Krynicy-Zdroju: „Mam nadzieję, że Małopolska nadal będzie rozwijać ten potencjał”

Autor Aleksandra Tokarz
Andrzej Duda na CYBERSEC w Krynicy-Zdroju: „Mam nadzieję, że Małopolska nadal będzie rozwijać ten potencjał”

Konferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities 2021 trwa. W piątkowe popołudnie Krynicę-Zdrój odwiedził prezydent Andrzej Duda. Uczestniczył on w sesji plenarnej, a także spotkał się z przedstawicielami małopolski uczelni oraz przedstawicielami polskich firm sektora IT.

Sesję plenarną otworzyła Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki i przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC. Następnie gen. bryg. Karol Molenda z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni przybliżył działalność jednostki eksperckiej MON, którą kieruje.

Podczas sesji plenarnej, w swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda powiedział, że rozwój cyberbezpieczeństwa to jedno z najważniejszych wyzwań przed jakim stoi współczesny świat, a pandemia zdecydowanie ten rozwój przyspieszyła.

- Mam nadzieję, że Małopolska, która od lat należy do czołówki regionów w Polsce, specjalizujących się w nowych technologiach i cyberbezpieczeństwie, nadal będzie rozwijać ten potencjał. Mam nadzieję, że będzie on rozwijany w ramach prac naukowych na małopolskich uczelniach , które jak doskonale wiemy w wielu przypadkach specjalizują się właśnie w dziedzinach informatyki i generalnie cybernetyki, a także cyberbezpieczeństwa. Ale to nie tylko nauka, to także studenci, kolejne pokolenia młodych ludzi, którzy są wychowywani, uczeni do tego, aby zajmować się tymi tematami na całym świecie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasi młodzi ludzie święcą w tym zakresie triumfy zajmując najbardziej odpowiedzialne stanowiska, także w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, budowania i nadzorowania systemów ochrony informacji, ochrony danych - mówił prezydent Andrzej Duda.

Następnie prezydent spotkał się z przedstawicielami małopolskich uczelni oraz z przedstawicielami polskich firm sektora IT.

inf./fot. UMWM

Małopolska - najnowsze informacje