czwartek, 24 sierpnia 2023 06:05

Atak nożownika? Zakrwawiony mężczyzna trafił do szpitala. Mamy komentarz policji

Autor Mirosław Haładyj
Atak nożownika? Zakrwawiony mężczyzna trafił do szpitala. Mamy komentarz policji

W środowy wieczór w Andrychowie doszło do interwencji zespołu ratownictwa medycznego. Lokalne media podają, że chodzi o atak nożownika. Mamy komentarz policji.

Tuż po godzinie 20:00 na ulicy 1 Maja w Andrychowie interweniowały wezwane służby. W mediach pojawiła się informacja, że ratownicy medyczni zostali wezwani do zakrwawionego mężczyzny, którego ugodził nożownik. 45-letniego poszkodowanego mieszkańca Dąbrowy Górniczej zauważyła jedna z mieszkanek Andrychowa i to ona wezwała policję. Zakrwawiony mężczyzna został zabrany do szpitala.

W rozmowie z Głosem24 asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk nie potwierdził wersji zdarzeń portalu wrzuc.info i w następujący sposób odniósł się do całej sprawy: - W dniu wczorajszym na ulicy 1 maja w ogóle nie mieliśmy żadnej interwencji. O godzinie 20:00 interweniowaliśmy w Andrychowie na ulicy Olszyny, gdzie udzielaliśmy asysty załodze karetki pogotowia, pomagającej mężczyźnie. To był mieszkaniec Andrychowa, nie Dąbrowy Górniczej, który posiadał ranę ciętą ręki. Był trzeźwy, ale wypowiadał się w sposób nielogiczny i zmieniał wersję tego, w jaki sposób doszło u niego do obrażeń. Zaprzeczył, żeby w tym zdarzeniu brały udział osoby trzecie, ale nie wskazał też konkretnie  w jakich okolicznościach powstała rana. Został on przekazany załodze pogotowia, która zabrała go na SOR do Wadowic, gdzie został zaopatrzony. Nasza interwencja na tym się zakończyła. Nie wiem skąd takie spekulacje i nie wiem skąd lokalne portale posiadają informacje, że poszkodowany został ugodzony nożem. Chciałbym to zdementować.

Inf.: wrzuc.info, KPP Wadowice
Fot.: Małopolska Alarmowo (poglądowe)

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka