piątek, 12 kwietnia 2024 09:09

Atrakcje na weekend w Krakowie. Jest ich sporo, ale będzie dominować jedno

Autor Katarzyna Domagała
Atrakcje na weekend w Krakowie. Jest ich sporo, ale będzie dominować jedno

Kraków ponownie kusi atrakcjami weekendowymi. Co prawda z pewnością będzie dominować 21. Cracovia Maraton, lecz pojawią się również inne wydarzenia, jak na przykład obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi czy spacer fotograficzny po Nowej Hucie.

Podpowiadamy zatem wszystkim tym, którzy poszukują ciekawych atrakcji na najbliższy weekend w Krakowie, gdzie i kiedy się wybrać!

21. Cracovia Maraton - święto biegaczy

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia już po raz 21. na ulice Krakowa wyruszą uczestnicy Cracovia Maratonu. Tysiące biegaczy rozpoczną i zakończą zmagania z królewskim dystansem 42 km i 195 m "z historią w tle" w scenerii Rynku Głównego. 21. Cracovia Maraton będzie zwieńczeniem dwudniowego święta sportu, które rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia przy Błoniach Krakowskich. O godz. 9.00 wystartuje tam Cracovia Maraton na Rolkach, a następnie o godz. 12.30 dorośli i młodzież ruszą na symboliczną trasę o długości 4,2 km w ramach 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Oba te wydarzenia organizowane są przy okazji Cracovia Maratonu nieprzerwanie od 2006 roku. Pamiętajcie, że podczas Cracovia Maratonu pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej.

Zbliża się Cracovia Maraton i zmiany w ruchu w mieście
Zmiany w organizacji ruchu w Krakowie podczas 21. Cracovia Maraton

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Krakowie

Również w niedzielę w Nowej Hucie odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

W tym roku święto Ziemi będziemy w naszym mieście celebrować kilka dni. W związku z drugą turą wyborów samorządowych, świętowanie rozpoczniemy imprezą plenerową już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia (godz. 11.00-18.30) na terenach Nowohuckiego Centrum Kultury - czytamy w komunikacie Miasta Kraków.

Program wydarzenia:

  • strefa namiotowa: godz. 11.00–17.00 (z pełnym wachlarzem atrakcji i warsztatów)
  • pokazy taneczne na scenie plenerowej: godz. 12.00–16.30
  • koncert na żywo Dariusza Kordka: godz. 17.00–18.30.
Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Krakowie już w tę niedzielę!
W Krakowie 14 kwietnia odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

W dniach 12–13 kwietnia Nowohuckie Centrum Kultury zamieni się w prawdziwe Centrum Podróżników. Przed nami filmy, pokazy, spotkania, warsztaty, wystawy. Navigator Festival to barwna i emocjonująca podróż w najbardziej odległe rejony świata. To morze atrakcji, nieprzewidziane zdarzenia i możliwość spotkania znanych pod każdą szerokością geograficzną podróżników, dla których ekstremalne wyzwania stanowią pomysł na życie.

Plakat promujący Navigator Festival 2024 w Krakowie / Źródło: krakow.pl

LGBT+ Film Festival w Kinie Pod Baranami

Najbliższe dni to również czas poświęcony miłośnikom kina i tematów queerowych. W Kinie Pod Baranami od 12 do 18 kwietnia odbywa się LGBT+ Film Festival. W programie jest sześć filmów oraz pokaz polskich krótkich metraży, któremu będzie towarzyszyło spotkanie z Dorotą Pomykałą, aktorką w filmie "Moje stare".

Grafika promująca 15. LGBT+ Film Festival w Kinie Pod Baranami / Źródło: krakow.pl

Spacer fotograficzny po Nowej Hucie

Spacery po Nowej Hucie z aparatem w ręku, praktyczne wskazówki udzielane przez profesjonalistę i udział w konkursie ze świetnymi nagrodami? Zaczyna się kolejna edycja projektu, dzięki któremu udaje się pokazać Nową Hutę z perspektywy Waszych aparatów. Seria spacerów fotograficznych rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 10.00.

Pierwszy spacer otworzy szereg wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu sFOTOhutowani. Jeszcze przed wakacjami odbędą się dwie kolejne wycieczki z aparatem. Z kolei w lipcu i sierpniu będzie można wziąć udział w warsztatach organizowanych w Klubie Krzesławice OKKNH. Na kolejne spacery ruszymy we wrześniu.

Grafika promująca wydarzenie i projekt sFOTOhutowani / Źródło: krakow.pl

Fot.: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka