czwartek, 11 kwietnia 2024 11:35

Zbliża się Cracovia Maraton i zmiany w ruchu w mieście

Autor Katarzyna Domagała
Zbliża się Cracovia Maraton i zmiany w ruchu w mieście

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się 21. Cracovia Maraton, jednak w sobotę, 13 kwietnia, biegacze wystartują w biegach towarzyszących. W związku z tymi wydarzeniami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Szczegółowy opis zmian w organizacji ruchu wraz z mapą i opisem trasy niedzielnego 21. Cracovia Maraton można znaleźć na stronie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W niedzielę, 14 kwietnia podczas trwania 21. Cracovia Maratonu w godz. 7.30–12.30 zamknięta będzie al. Mickiewicza – tym samym nie będzie możliwości skorzystania z parkingu podziemnym przy Muzeum Narodowym (wjazd i wyjazd).

Zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności, dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i służb porządkowych - czytamy w komunikacie Miasta Krakowa.

Maratonowi towarzyszą:

  • Cracovia Maraton na Rolkach
  • 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX
  • Czaniecki Cracovia Walkaton
  • Bieg Nocny na 10 km

Szczegółowe informacje na temat 21. Cracovia Maraton oraz wspomnianych wydarzeń towarzyszących, można znaleźć na stronie cracoviamaraton.pl.

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka