piątek, 14 lutego 2020 14:18

Autobusy elektryczne w Krakowie. Przetarg zakończony

Autor Katarzyna Domagała
Autobusy elektryczne w Krakowie. Przetarg zakończony

Dwóch producentów złożyło do MPK SA w Krakowie swoje oferty na dostawę 50 przegubowych autobusów eklektycznych o długości 18 metrów.

Firma Solaris Bus&Coach SA za realizację tego kontraktu wraz z urządzeniami ładującymi plug-in dla każdego pojazdu zaproponowała kwotę 165 435 000 zł brutto, natomiast firma EvoBus Polska Sp. z o.o. kwotę 176 499 157,50 zł brutto.

MPK SA będzie teraz sprawdzać obie przesłane oferty. W ocenie ofert pod uwagę będzie brana nie tylko ich cena, ale także kwestie techniczne, w tym także zaoferowany przez producentów okres gwarancji zarówno dla autobusów, jak i dla baterii.

Nowe autobusy elektryczne będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej, platformy ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach oraz bezemisyjny system ogrzewania. Będą wykorzystywane na czterech liniach 144, 173, 179 i częściowo 503 kursujących przez Aleje Trzech Wieszczów, a wiec w rejonie miasta, gdzie odnotowywane są największe przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza.

Info, foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje