piątek, 15 maja 2020 11:53

Bezpłatne testy na koronawirusa w Gorlicach. Dla kogo i gdzie je wykonać?

Autor Marzena Gitler
Bezpłatne testy na koronawirusa w Gorlicach. Dla kogo i gdzie je wykonać?

Od 11 maja przy Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach funkcjonuje punkt pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Punkt pobiera próbki na badania od osób przebywających na kwarantannie.

Punkt codziennie w godz. od 8.00 do 10.00, w namiocie obok wejścia do SOR przyjmuje osoby, które otrzymały sms o możliwości bezpłatnego wykonania testu (w 12 dniu kwarantanny). Osoby te zgłaszając się na badanie muszą posiadać dokument tożsamości.

Na badanie można się umówić pod nr tel. 18 35 53 504(505).

Obecnie (15 maja godz. 13:) w powiecie gorlickim są 322 osoby na kwarantannie (od wczoraj mniej o 90 z czego 312 to kwatarntannna graniczna. Jedna osoba ze stwierdzonym zakażeniem przebywa w izolacji. Od początku epidemii wystąpiło 6 przypadków koronawirusa, z czego 5 osób już wyzdrowiało.

zobacz też:

Testy na koronawirusa dostępne dla wszystkich na kwarantannie. Gdzie je można zrobić?
Ruszyły punkty, w których osoby kończące kwarantannę mogą poddać się testom pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2. Testy nie są obowiązkowe. Informacja o możliwości ich wykonania będzie rozsyłana SMS-em. W województwie małopolskim od dziś funkcjonuje dziewięć dodatkowych punktów pobrań, w których osoby…

Gorlice - najnowsze informacje