poniedziałek, 7 grudnia 2020 11:57

Biecz: Brutalne pobicie 5-miesięcznego dziecka. Matka usłyszała zarzuty

Autor Aleksandra Tokarz
Biecz: Brutalne pobicie 5-miesięcznego dziecka. Matka usłyszała zarzuty

W piątek, 4 grudnia, do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie trafiła pobita, 5-miesięczna dziewczynka. Przeszła operację, prowadzoną przez neurochirurgów. Rodzice dziecka zostali zatrzymani. Są to 22-letni mieszkańcy gminy Biecz.

Dziecko do szpitala w Jaśle przywiozła matka. Jej stan był poważny, w związku z czym podjęto decyzję o przewiezieniu pobitej dziewczynki do rzeszowskiego szpitala. Ślady na ciele dziecka wskazywały na fakt, że była ofiarą przemocy domowej.

Jak informuje wyborcza.pl niemowlę miało ciężkie obrażenia głowy. 22-letnia matka dziewczynki została zatrzymana jeszcze w piątek. Ojca nie było w domu. Został zatrzymany w sobotę rano. Para ma jeszcze jedno, starsze dziecko.

Po zatrzymaniu przez policję, obydwoje z rodziców trafili do policyjnego aresztu. W niedzielę zostali przesłuchani przez prokuratora. Jak informuje Radio Kraków, po przesłuchaniu ojciec dziecka został zwolniony. Matce prokurator postawił zarzuty znęcania się nad osobą małoletnią, połączone ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała. Wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia.

Stan dziewczynki wciąż jest ciężki.

fot. ilustracyjne

Gorlice - najnowsze informacje