czwartek, 2 stycznia 2020 09:43

Bieg „Policz się z cukrzycą" w nowym wydaniu

Autor (red)
Bieg „Policz się z cukrzycą" w nowym wydaniu

Bieg  „Policz się z cukrzycą” odbędzie się już po raz 14. – na stałe wpisał  się on w coroczne świętowanie Finału WOŚP. W tym roku jednak należy się  przygotować na kilka nowości. Po pierwsze, Bieg odbędzie się nie w  finałową niedzielę, ale w przeddzień 28. Finału, tj. 11 stycznia 2020  roku. Po drugie, po raz pierwszy wystartuje Bieg Wirtualny, dający  możliwość wszystkim biegaczom na całym świecie pobiec dla Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy i dołożyć swoją cegiełkę do szczytnego  celu.
W  pierwszym biegu w 2006 roku wzięło udział 1796 biegaczy – była to  liczba symboliczna, ponieważ dokładnie tyle było na tamten moment w  Polsce zakupionych przez Orkiestrę osobistych pomp insulinowych dla  dzieci. Teraz za datki zebrane przy rejestracji na bieg kupowane są  pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dotychczas dzięki  biegom organizowanym w latach 2014-2019 Fundacja WOŚP kupiła 72 pompy  dla kobiet ciężarnych z cukrzycą!

Zakup  pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych  prowadzonych przez WOŚP - Programu Leczenia Osobistymi Pompami  Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie  biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację - „Policz się z cukrzycą”,  w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, umieszczając  na opakowaniach produktów żywnościowych ważne dla diabetyków informacje.

Głównym  sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu  produktów warzywnych i owocowych, dzielnie wspierający akcję "Policz się  z cukrzycą".

W  tym roku zmianie ulegnie data, miejsce startu oraz trasa warszawskiego  biegu. Nie wyruszy on bowiem z Placu Defilad, a z Placu Teatralnego,  gdzie zaledwie dzień później funkcjonowało będzie Studio 28. Finału  WOŚP. Start biegu jest planowany na 11:45, jego dystans to tradycyjnie 5  km, a minimalny datek na wsparcie celu to 40 zł. W warszawskim biegu  wystartuje 5 000 osób – rejestracja prowadzona jest na platformie  Slotmarket do 3 stycznia lub do momentu wyczerpania puli pakietów. W tym  momencie pozostały już jedynie 182 pakiety.
Poza  wydarzeniem w Warszawie w Polsce wystartuje ponad 150 biegów. WOŚP będą  także wspierać biegacze w Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii,  Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Tegoroczną  nowością jest  Wirtualny Bieg „Policz się z cukrzycą”, który dedykowany  jest osobom chcącym wesprzeć szczytny cel, ale niemogącym wziąć udziału  w żadnym z wydarzeń. O miejscu, dacie i czasie startu decyduje sam  uczestnik, jedynym warunkiem, jaki musi zostać spełniony, jest pokonanie  5 km w dowolnej formie (bieg, marsz, pływanie, jazda na rowerze, wózku  inwalidzkim, czy hulajnodze) i zarejestrowanie tego przy użyciu  urządzenia GPS, aplikacji mobilnej do monitorowania aktywności  sportowych bądź zegarka z GPS itp. Po pozytywnej weryfikacji ukończenia  dystansu uczestnik wirtualnego biegu również otrzyma pamiątkowy medal.  Rejestracja na bieg również przebiega na platformie Slotmarket.

fot. Paweł Krupka

Polska

Polska - najnowsze informacje