sobota, 14 września 2019 05:06

Biegacz z Raby Niżnej na podium Festiwalu Biegowego w Krynicy

Autor Marzena Gitler
Biegacz z Raby Niżnej na podium Festiwalu Biegowego w Krynicy

Kacper Kościelniak, pasjonat biegów górskich z Raby Niżnej, wziął udział w 10. Tauron Festiwalu Biegowym w Krynicy - Zdroju. Jest to jedna z największych imprez biegowych organizowanych w Polsce. Biegacze z Polski i świata (Festiwal Biegowy jest imprezą o wymiarze międzynarodowym) mieli do wyboru całą gamę biegów: uliczne, górskie, sprinty, dla dzieci itp. Łącznie przez cały weekend w tej imprezie wystartowało ponad 8700 zawodników!

Na starcie Biegu 7 Dolin VisegRun with Interreg PL-SK na dystansie 35 km i około 1500 m przewyższenia wystartował Kacper Kościelniak z drużyny Salco Garmin Team. Trasa biegła malowniczymi szlakami Beskidów: z Mniszka nad Popradem (Słowacja) aż do Deptaka głównego w Krynicy.

Pogoda tego dnia dopisała - liczne przejaśnienia i temperatura w granicach 20°C to bardzo dobre warunki do biegania – przyznaje zawodnik z Raby Niżnej.

Na starcie tego dystansu pojawiło się prawie 900 biegaczy. Od początku biegu uformowała się 5 osobowa grupa zawodników, którzy nadawali tempo. W trakcie rywalizacji miały miejsce liczne przetasowania w stawce liderów, których efektem było 2. miejsce Kacpra z czasem 2:50:07. Podium uzupełnił jego imiennik - Kacper Piech, wyprzedzając zawodnika z Raby Niżnej o ponad 2 minuty i Tomasz Kawik z czasem 2:53:30.

Obsada była bardzo mocna, przez co cieszę się z 2. miejsca – przyznaje Kacper Kościelniak – zwycięzca tego biegu z 2018 roku. Daje mi to zastrzyk dodatkowej motywacji do dalszej pracy, gdyż Festiwal Biegowy w Krynicy ma wielką renomę i skupia najlepszych zawodników w Polsce.

Następne starty zawodnika z Raby Niżnej odbywać się będą na terenie Gminy Mszana Dolna oraz w jej sąsiedztwie - X-Run na Śnieżnicy, na Mogielicy i Ćwilinie.

KK

Limanowa - najnowsze informacje