środa, 9 czerwca 2021 10:47

Biskupice. KGW Bodzanów w ogólnopolskim projekcie dla seniorów

Autor Marzena Gitler
Biskupice. KGW Bodzanów w ogólnopolskim projekcie dla seniorów

KGW Bodzanów bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Nordic Walking SENIOR". Pierwsze spotkanie zaplanowano na 11 czerwca.

„Nordic Walking SENIOR" to ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking`u dla seniorów. Zajęcia będą prowadzone od czerwca do listopada br. w 200 miejscach w kraji, w 16 województwach Polski. W każdym miejscu odbędzie się 20 treningów, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Noridc Walking.

- Nasz autorski projekt to ogólnopolskie, bardzo szerokie działanie na rzecz seniorów. Ta grupa społeczna, choć mocno w ostatnich latach doceniona, nadal potrzebuje wsparcia i bez wątpienia na taki projekt zasługuje.  Nordic Walking to zdrowy ruch na świeżym powietrzu, a prawidłowa technika pozwala odciążyć stawy i zaangażować do 90% mięśni. To przede wszystkim doskonała integracja, rekreacja, turystyka i zdrowie – mówi prezes i trener PSNW Paulina Ruta

Pierwszy trening w Bodzanowie odbędzie się już 11 czerwca o godz. 17.30 przy budynku SP w Bodzanowie. Zapraszamy do wspólnych wędrówek – zachęcają organizatorzy.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje