czwartek, 12 maja 2022 13:21

Biskupice. Ruszyły zajęcia ruchowe dla seniorów

Autor Marzena Gitler
Biskupice. Ruszyły zajęcia ruchowe dla seniorów

W Biskupicach po długiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, odbyło się kolejne spotkanie Gminnej Akademii Seniora. Adepci Akademii przybyli tłumnie do nowo wybudowanego Domu Kultury w Sułowie.

Zebranych gości powitały wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik oraz  dyrektor Centrum Kultury Gminy Biskupice – Małgorzata Kaleta.  Panie zaprosiły zebranych do wspólnej zabawy z Kapelą „Mietniowską”, która zaprezentowała się w niezwykle energetycznym koncercie. Piosenki retro w ciekawych aranżacjach porwały do wspólnego śpiewania.

Z krótką prezentacją dotyczącą bezpieczeństwa pojawili się także pracownicy Urzędu Gminy Biskupice. Kierownik Referatu Bezpieczeństwa, Sportu, Zdrowia i Promocji - Marzena Derewicka przedstawiła sposób instalacji na telefonie bezpłatnej aplikacji mobilnej gminy Biskupice. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą być informowani o ważnych wydarzeniach, terminach (np. wywozu śmieci, opłaty podatków) a także o aktualnym stanie powietrza. Posiadając aplikację można tez zgłosić stan licznika wody lub zgłosić problem (np. awarie wodociągu, sieci oświetleniowej, uszkodzenie lub dewastacje).

W kolejnej części spotkania ćwiczenia poprowadziła fizjoterapeutka – Magdalena Tańcula. Pokrótce prelegentka przedstawiła zalety  płynące z codziennej aktywności fizycznej. Przy pomocy prezentacji multimedialnej omówiła prawidłowe techniki oddychania. Nie zabrakło zajęć praktycznych  -  pod czujnym okiem fizjoterapeutki Seniorzy przećwiczyli proste techniki oddechowe a także zdobyli wiedze na temat łatwych ćwiczeń, które można wykonać samodzielnie w domu.

Gmina Biskupice zaprasza wszystkich Seniorów na bezpłatne zajęcia ruchowe, które odbywają się w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca do Domu Kultury w Sułowie o godz. 17.00

Inf. i fot. UG Biskupice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje