wtorek, 26 maja 2020 13:30

Błyskawicznie zareagował, widząc pijanego, który wsiada za kierownicę

Autor Mirosław Haładyj
Błyskawicznie zareagował, widząc pijanego, który wsiada za kierownicę

Mieszkaniec powiatu brzeskiego, widząc nietrzeźwego kierującego odjeżdżającego z parkingu, zabrał mu kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 25 maja po godzinie 12:00 w Woli Dębińskiej. Uwagę mieszkańca powiatu brzeskiego zwrócił przechodzący w pobliżu mężczyzna, który ewidentnie miał problemy z utrzymaniem równowagi, zataczał się i "wpadał" na innych przechodniów. Nietrzeźwy mężczyzna podszedł do stojącego na parkingu samochodu, wsiadł za kierownicę i zaczął odjeżdżać. Obserwujący to mieszkaniec Brzeska natychmiast zareagował. Podbiegł do samochodu, zabrał kierowcy kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał policję. Na miejsce udał się jeden z patroli, który przejął nietrzeźwego 47-letniego mieszkańca gminy Dębno. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

– Na słowa uznania i podziękowania zasługuje mieszkaniec powiatu, który, widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował i nie dopuścił, aby ten doprowadził do tragedii na drodze

– podkreśla brzeska policja.

Inf.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje