środa, 24 lutego 2021 09:40

Bochnia: Jak przebiega szczepienie nauczycieli?

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia: Jak przebiega szczepienie nauczycieli?

W szpitalu powiatowym w Bochni w poniedziałek zaszczepiono ponad 180 nauczycieli w przeciągu 4,5 godziny.

W poniedziałek pojawiły się drobne problemy techniczne, m.in. nie zadziałał przyjęty system rejestracji, który miał zaciągać dane szczepionych nauczycieli. Sytuacja została wówczas sprawnie opanowana.

– Za te problemy, bardzo przepraszamy zwłaszcza te osoby, które na swoją kolej musiały poczekać nieco dłużej. Od jutra jest wydłużony czas pomiędzy zarejestrowanymi osobami więc szczepienia powinny przebiegać dużo sprawniej, co najważniejsze bez opóźnień

– mówiła Beata Abrowska, koordynująca szczepienia przeciwko COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

We wtorek przeprowadzono kolejne szczepienia (zaplanowanych było 60), tym razem już w mniejszych ilościach, w dłuższych odstępach czasu. Na środę zaplanowano kolejnych 60.

W połowie tygodnia, najprawdopodobniej w środę popołudniu, zostaną udostępnione kolejne listy. W planach na przyszły tydzień (wtorek, środa, czwartek) jest szczepienie także 300 osób, po 100 dziennie. Szczepienia będą prowadzone na dwóch stanowiskach.

Pierwszeństwo będą mieć nauczyciele nauczania początkowego, którzy już prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach, a także nauczyciele z przedszkoli.

Inf.: Szpital w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje