środa, 13 stycznia 2021 06:39

Bochnia: Zmarł Grzegorz Data. Instruktor modelarstwa w MDK przegrał walkę z chorobą

Autor Mirosław Haładyj

Jak podał Miejski Dom Kultury w Bochni, w sobotę 9 stycznia, w wieku 52 lat zmarł Grzegorz Data wieloletni instruktor modelarstwa lotniczego w Miejskim Domu Kultury.

Grzegorz Data był niezwykle oddany swoim uczniom, poświęcał im zdecydowanie więcej czasu niż wynikało z harmonogramu zajęć Klubu Modelarstwa Lotniczego im. Dywizjonu 316 działającego w MDK. Przynosiło to znakomite efekty w postaci Pucharów Polski i medali w Mistrzostwach Polski. Był nie tylko instruktorem ale także zawodnikiem i sędzią. Jego największym sukcesem było zdobycie tytułu mistrza Polski w klasie F1A i Pucharu Polski w klasie F1H w 2012 r. W tym samym roku bocheńscy zawodnicy zajęli drużynowo 3. miejsce. Za swoje osiągnięcia został odznaczony złotą odznaką modelarską z diamentem Aeroklubu Polskiego.

– Człowiek o wielkiej pasji. Pan Grzegorz był po prostu dobrym człowiekiem. Skromnym, pracowitym, bardzo cierpliwym, niezwykle życzliwym, zawsze uśmiechniętym. Będzie Go bardzo brakowało. Bocheńskie modelarstwo poniosło niepowetowaną stratę.