poniedziałek, 12 kwietnia 2021 09:12

Brutalne zatrzymanie dziewczyny w Głogowie. Poseł na Sejm: "Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty" [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Brutalne zatrzymanie dziewczyny w Głogowie. Poseł na Sejm: "Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty" [WIDEO]

Niezwykle głośnym echem na terenie całego kraju odbił się protest przeciwko rządowym obostrzeniom z powodu koronawirusa w Głogowie. To właśnie tam, doszło do brutalnego zatrzymania młodej kobiety.

Kolumna protestujących przeszła przez starówkę, ale na alei Wolności policja zablokowała dalszy marsz. Funkcjonariusze nawoływali do rozejścia się, jednak uczestnicy protestu nie reagowali.

Jedna z uczestniczek protestu - młoda dziewczyna została zatrzymana, by nie szła dalej, a gdy ta próbowała się oswobodzić, wtedy mundurowy uderzył ją długą pałką w okolice uda. Następnie policjant złapał kobietę w okolice szyi i powalił na ziemię, a później wykręcił rękę do tyłu

Głos w sprawie zabrał Michał Szczerba. Poseł na Sejm oraz członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka już zapowiedział, że nie odpuści policjantowi, który "przekroczył swoje uprawnienia" i złoży zawiadomienie do prokuratury.

Tak w niedzielę wieczorem dolnośląska policja odniosła się do tej sytuacji na twitterze.

Z najnowszych ustaleń wiadome, że już dwie kancelarie prawne zgłosiły się do bronienia mienia tej kobiety. Cała sytuacja zapowiada się naprawdę ciekawie...

Info: Twitter

Foto: yt/screen

Polska

Polska - najnowsze informacje